Erdoğan: Teröre inat güzel şeyler yaşanıyor

Erdoğan: Teröre inat güzel şeyler yaşanıyor


Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde muhtarlarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan muhtarlara hitap etti.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

- Bize yönetilen eleştirilerin sebebi, onların değil milletin emrinde hizmet vermiş olmamızdır. Tek sıkıntıları Beştepe'nin kendilerinin değil milletin emrinde olmasıdır. İstedikleri kadar bağırsınlar Beştepe milletin hizmetinde olmaya devam edecek.

- Tutturmuşlar bir kaçak saray. Var mı elinde belgen, varsa belgenle çık açıkla. Kaç kere söyledik Danıştay kararlarını açıkladık. Anamuhalefetin lideri kaçak saraya ben çıkmam diyordu şimdi çağırırlarsa giderim diyor. Siyasetçinin ilk önce dürüstlükten geçtiğini bu insanların öğrenmesi gerekiyor. Eğer siyasetçi dürüst olmazsa milletten itibar göremez.

TERÖR İNAT GÜZEL ŞEYLER YAŞANIYOR

- Türkiye'nin gündemini terörle, kanla karartmak isteyenlere inat millet olarak çok güzel hayırlı gelişmelere şahitlik ettik. Geçtiğimiz haftalarda doğmuş bir bilim adamının Prof. Dr. Aziz Sancar nobel ödülünü aldı, Milli takımımız İzlanda'nın karşısında aldığı galibiyet karşısında millet olarak gururla yaşadık. Çankırı'da Sumitomo'yu açtık. W20 zirvesinin açılışını yaptık. Bir hayalin dana gerçeği dönüşmesine şahitlik ettik. Anamur'dan Kıbrıs'a içme ve tarımsal suyu götüren projenin açılışın gerçekleştirdik.

SU GÖTÜRDÜKLERİ BALON PATLADI

- Biz bu projeyi hayata geçirirken birileri çıkıp Kıbrıs'a su yeni gitmiyor dedi. Evet gitmiyor. Balonla götürdüler ama o balon patladı. Biz 2011'de projeye başladık ve dün açılışını yaptık. Kıbrıs'ın 50 yıllık su ihtiyacı karşılanacak.

TERÖRÜ DİZ ÇÖKTÜRECEĞİZ, HİÇ ŞÜPHENİZ OLMASIN

- Terörü, biz ne yapacağız yapacağız, Allah'ın izniyle diz çöktüreceğiz. Bundan hiç endişeniz, hiç şüpheniz olmasın. Şehitler bizim kanayan yaramız. Bir milletin şanını zaferini şehitler kazandırmıştır. Bu vatan şehit kanlarıyla sulandı, yoğruldu. Şehitlerimiz diridir ölü değildir. 

BAYRAĞIMIZI İNDİREMEYECEKSİNİZ

Kardeşliğimizi bozamayacaksınız, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, ezanlarımızı susturamayacaksınız. İstiklalimize ve istikbalimize sahip çıkacağız.

Hiçbir muhalefetin kendi toplumuna karşı olma, hatta düşmanlık yapma hakkı yoktur.

Ülkemizde devlet kurumlarını eleştirmek adına terör örgütlerine destek vermeyi muhalefet adı altında meşrulaştırmaya çalışanlar var.

Bir takım medya kuruluşları, akademisyenler işi gücü bırakmış, terör örgütünün propaganda makinesine dönüşmüş.

Cemil Meriç der ki bu ülkeyi yaşanmaz bulanlar bu ülkeyi yaşanmazlaştıranlardır.

Türkiye ne zaman yol ayrımına gelse bu güruhun tercihi yerliden, milliden değil yıkıcı taraftan olmuştur.

MİLLETİME KARŞI SORUMLULUKLARIM HER ŞEYİN BAŞINDA GELİR

Terör olaylarının sorumlusu olarak bizi gösterecek kadar aklını, vicdanını yitiren kesimler şunu iyi bilsinler; yüzde 52 oyla beni Cumhurbaşkanlığına getiren milletime karşı sorumluluklarım her şeyin başında gelir.

Köşesinde oturan bir Cumhurbaşkanı olsaydım, bunlar beni eleştirmezdi.

Cumhurbaşkanı devreden çıksın istiyorlar. Böylece Türkiye'yi istedikleri gibi yönetmek istiyorlar.

 

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Denizaltı projesinde sıra Muratreis'te
Türkiye
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Dünya
'720 bin Arakanlı çocuk kapana kısılmış durumda'

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu