Erdoğan: İslam dünyasına oynanan oyunun farkına varın

Erdoğan: İslam dünyasına oynanan oyunun farkına varın


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Müslüman Dini Liderler Zirvesi'nde kapanış konuşmasını yapıyor.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

Binlerce kilometre öteden gelerek teşrif eden siz konuklarıma teşekkür ediyorum.

Bu zirvenin insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

ÜMMET PARAMPARÇA OLMUŞ DURUMDA

Kur'an'da ve peygamber efendimizin hadislerinde, her işin başı doğru ve isabetli karar vermenin anahtarı olarak ifade edilmiştir. Şura 38'de 'Onların işleri aralarında istişare iledir' buyuruyor. Bugün İslam dünyasındaki birçok sorunun temelinde meşveretin terk edilmesi, istişarenin sona ermesi vardır. Ümmetteki rahmet kıtlığının sebebi işte budur.

Şu anda ümmetin vahdetinden, birliğinden bahsedemeyiz. Ümmet şu anda paramparça. Ümmetin birliğini tesis etmek için bu toplantıların çok çok önemli olduğuna inanıyorum.

ESED MÜSLÜMANIM DEYİP 336 BİN KİŞİYİ KATLEDİYOR

Allahu Ekber diyerek, Allahu Ekber diyen kardeşini öldüreni görüyoruz. Bunu nasıl izah edeceğiz? Bunu nereye yerleştireceğiz? Sükun beldesi olması gereken ülkeler ne yazık ki kan ve çatışmalarla anılıyor. Hemen yanı başımızda, bizzat rejim tarafından en gelişmiş silahlarla, keskin nişancıların namlularının ucunda sönen hayatlar, yağmalanan bir miras var. Bir tarafta Müslümanım diyerek 366 bin vatandaşını katleden devlet terörü estiren bir katil var. Bir de ben Müslümanım diyor, bu nasıl müslüman? Birisi de 'ama o İsrail'e karşı' diyor. Peki o 366 bin kişi İsrail'e imanının gereği karşı değil mi? Peki hangi süretle sen o bombalarla kardeşlerini öldürüyorsun. 12 milyon insan şu anda Suriye'de evlerinden kaçmış durumda.

İSLAM DÜNYASINA OYNANAN OYUNUN FARKINA VARIN

Kime hizmet ettiği meçhul teröristler yüzünden, 1 milyar İslam alemi töhmet ve zan altında bırakılmak isteniyor. Müslümanlara karşı sistemli karalama kampanyasının yürütüldüğünü biliyoruz.

İslam dünyasını kana çeviren olayın arkasında hangi emelin, hangi kirli hesapların olduğunu görmemiz gerekiyor. Kendi çatışmalarını bizim üzerimizden yürütmek, bizi birbirimize kırdırmak isteyenlere karşı uyanık olmalıyız.

BU ÖRGÜTLER ÜMMETİ PARÇALIYOR

Ümmet olmak, Senegalli Ahmet ile, Haitili Muhammed'i, Filistinli Ayşe ile Arakanlı Aziz'i aynı milletin birer verdi olarak görmektir.

Dün El Kaide, bugün DAEŞ benzeri, tek sermayesi dini istismar etmek olan yapılar geleceğimizi tehdit etmektedir. Bunların İslam'la alakası yoktur. Biz böyle bir İslam öğrenmedik. Kur'anla ilişkisi lafzi ve harfi, Sünnetle ilişkisi zahiri olan bunlar ümmeti yok etmektedir. Dikkat ederseniz bu örgütlerin hedefinde sadece Müslümanlar vardır.

Müslüman olduğunu iddia eden örgütler medeniyet içi çatışma isteyen siyaset mühendislerinin en etkili silahıdır.

30 BİN MÜLTECİ İÇİN NOBEL'E ADAY GÖSTERİYORLAR

2 milyon insanı misafir ediyoruz. Birileri bakıyorsunuz 30 bin kişi alırız diyor, sonra bir de Nobel'e aday gösteriliyor. Ha bu biz Nobel'i istiyoruz manasına gelmiyor. Ama bunlar lafını yaptıkları anda Nobel'e aday gösteriliyor. Nobel'iniz sizin olsun. Biz ödül falan talep etmiyoruz, sadece Allah'ın rızasını almak için çabalıyoruz.

Dünya 5'ten büyüktür. Bunun için de bizi sevmiyorlar. 'Sen nasıl dünya 5'ten büyüktür' dersin. 2.Dünya savaşında karar alındı geldi geçti. Hala nasıl aynı uygulama devam ediyor. 5 ülkenin çıkarı milyonlarca insanın geleceğini rehin almaktadır.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İran İsrail'e ait hedeflerin koordinatlarını paylaştı
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
İran İsrail'e ait hedeflerin koordinatlarını paylaştı

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu