İzmir Büyükşehir DİSK’in çiftliği

İzmir Büyükşehir DİSK’in çiftliği

  • 16 Ekim 2015 15:17


Yeni Asır Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şebnem Bursalı, “DİSK’in İzmir Şube Başkanı Memiş Sarı çoğunluğu belediyede çalışan 10 bin kişilik bir işçi grubunun temsilcisi. Kendi kızı, eşi ve baldızı İzmir Büyükşehir’de kadrolu. Sülalesini belediyeye doldurdu” dedi.

Yeni Asır Gazetesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve bazı siyasi kesimlerin yolsuzluk ve usulsüzlükleriyle ilgili yaptığı haberler sonrası geçtiğimiz günlerde saldırıya uğradı. Yeni Akit’e konuşan Yeni Asır Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şebnem Bursalı, “İzmir Gazeteciler Cemiyeti, bizi hedef gösteren DİSK Ege Temsilcisi Memiş Sarı’ya resmen arka çıktı. İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin, ‘Gazeteler de yayınlarına dikkat etmeliler’ tarzındaki bu açıklaması tam bir ibret vesikası” dedi.

BELEDİYE İLE SÜLALE BOYU İLİŞKİSİ VAR

Bursalı, “Memiş Sarı sözde bir işçi temsilcisi. Çoğunluğu belediyede çalışan 10 bin kişilik bir işçi grubunun temsilcisi. Kendi kızı, eşi ve baldızı İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde kadrolu olarak çalışıyor. Sülalesini belediyeye doldurdu. 4 ay önce işçiler ‘Sen bizi sattın Memiş Sarı’ diyerek DİSK’in İzmir temsilciliğini bastılar. Dışarı bile çıkamadı. Orada onu koruyan da yine ‘katil’ dediği polislerdi” şeklinde konuştu. Dört yılı aşkın bir süredir İzmir’de başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere belli bir siyasi kesimin Yeni Asır Gazetesi’ni sindirmek için baskı uyguladığına dikkat çeken Bursalı “Her türlü siyasi baskıyı sistematik şekilde uyguluyorlar. DİSK’e bağlı işçilerin çalıştığı belediyede yaşanan yolsuzluklarla ilgili yaptığımız haberlerden rahatsız oluyorlar. Bundan dolayı bize karşı bir husumet besliyorlar” ifadesini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Diyarbakır'da konuştu
Türkiye
Bulgaristan yine anlamsız sorunlar çıkarma peşinde
Dünya
Ukrayna'da eski Rus milletvekili öldürüldü

Hava Durumu

11°
Detaylı Hava Raporu

astropay