Zulüm varsa yürüyüş de var!

Zulüm varsa yürüyüş de var!


Mazlumlar için yürüyen adam İbrahim Çolak ile Asya kıtasından Avrupa kıtasına birlikte yürüyoruz!

Mısır ve Suriye'deki katliamları protesto etmek için 14 gün önce "Kardeşlik Yürüyüşü"ne başlayarak Ankara’dan İstanbul’a yürüyen İbrahim Çolak, İstanbul’a ulaştı.
 

İbrahim Çolak, mola verdiği Bolu Yeniçağa'dan özelde kendisini sevenlere, aslında bütün insanlara hitaben şu satırları yazıyordu.


 "Kendi doğallığı içinde ayaklarım ağırdığında, su topladığında, yorgunluk hissettiğimde "Muhakkak her zorlukla beraber bir kolaylık vardır." ayetini defalarca tekrarlayıp yoluma devam ediyorum.

Onlarca genç kardeşim aradı, mesaj attı.

Benim yaptığım bu eylemi gözünüzde büyütmeyin derim.

İnandığım tüm kutsallar adına yemin ederim ki dargın olduğunuz birinin gönlünü almanız, bir yetimin başını okşamanız, gecenin bir vakti hesapsız bir duaya durmanız, bir açın karnını doyurmanız da benim yaptığım eylem kadar değerlidir. Ve hatta kardeşliği diri tutacak, kardeşliği bereketlendirecek her eylem çok daha değerlidir diye düşünüyorum.

Bizlerin, işlerimizin başında "kuvvetli" ve "inanarak" çekeceğimiz "Bismillah'a" ihtiyacımız var. İşlerimize  Allah'ın adıyla başlarsak, sonucu çok da önemli olmaz, önemli olan kalbimizin mutmain olmasıdır.

Milyonlarca kez söylenmiştir, bana da söylendi, bende söyledim, tekrarı gerekiyor: Konuşarak değil yaşayarak güzel insanlar olacağız. Kardeşlik paylaşmaktır ve elbette paylaşanlar kazanacaktır.

Yürüyüşe başladığım ilk gün, Batıkent Eryaman arasında, yol boyu karıncaların hızlıca gidip geldikleri kendi yollarına denk geliyor, karıncalara basmamak için arasıra zıplıyor, bazen hafifçe yönümü değiştirip yolum devam ediyordum. Bugün, cep telefonuma bir mesaj geldi, aynen şunlar yazıyordu:

"İbrahim abi, karıncalara basmadan yürü!"

Ağladım, dua ettim, Allah'ın izniyle elbette biz kazanacağız dedim.

Daha sonra tekrar yazarım lakin olur ya yarı yolda kalırım, unuturum, ölürüm... Yazayım, sizde kalsın....."


Bu pazar (15 Eylül) Asya Kıtası’ndan Avrupa Kıtası’na geçecek olan İbrahim Çolak ile 12:00’da Üsküdar vapur iskelesinde buluşup 12:30 Üsküdar-Eminönü vapuru ile Avrupa yakasına geçiyoruz.

Biz orada olacağız, sizi de bekliyoruz! Etkinlik Programı:

12.00: Üsküdar vapur iskelesinde İbrahim Çolak ile buluşma

12.30: Vapura biniş, vapurda hasbihal

12.45: İbrahim Çolak ile Eminönü’nden Fatih Camii’ne yürüyüş

14.00: Fatih Camii’nde buluşma, kardeşlik kucaklaşması

14.15: Basın açıklaması ve konuşmalar.

Tarih: 15.09.2013 Pazar

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu