'Bahçeli MHP'nin ülkücü bakış açısına bir ipotek koymuş'

'Bahçeli MHP'nin ülkücü bakış açısına bir ipotek koymuş'


AK Parti sözcüsü Ömer Çelik Ankara'daki terör saldırısına ilişkin açıklama yaptı.

Ömer Çelik'in açıklamalarından satırbaşları;

- AK Parti olarak mitinglerimizi 16 Ekim Cuma gününe kadar askıya aldık.Cuma günü ve sonrasındaki birkaç mitingimiziyse bir parti mitingi hüviyetinde olmaktan ziyade, rutin takvimi içerisinde, teröre karşı birlik, dirlik ve kardeşlik mitingleri olarak yapacağız

ETRAFIMIZDA CİDDİ TERÖR ORGANİZASYONLARI VAR

- Katliamı tam olarak kim tarafından gerçekleştirildiğini ortaya çıkarana kadar net açıklama yapamıyoruz. Soruşturma somut bulgularla ilerliyor. Etrafımızda ciddi bir terör organizasyonları var. Başbakanımız kriz merkezini bizzat kendisi yönetiyor. Saldırıya yönelik bazı operasyonlar yapılıyor. Türkiye'nin dirayetle yönetilmesi konusunda hepimizin gayreti var. Terörün hayatımızı sekteye uğratmasına izin vermeyeceğiz.

SALDIRIYI KİM YAPTI? GÜVENLİK ZAAFI VAR MI?

- Bu saldırıyı bir örgüt koalisyonu yapmış olabilir. Ben muhtemel seçenekleri sayıyorum. Acele karar vermemek lazım. Somut bilgilere ulaştıktan sonra karara varmak lazım. Acele bazı adresler göstermek kamuoyunu yanlış bir yere sevk edebilir. Bu doğru olmaz. Güvenlik zaafiyetine yönelik bir çok detay olabilir. İnceliyoruz. Bunu gerçekleştirenler içerinden bir takım bağlantıları var mı inceliyoruz. Güvenlik ve istihbarat konusunu önemsiyoruz. Zaaf varsa gereği yapılır. Bunun üstene gidilir. İstihbarat teşkilatımız bir çok saldırıyı önledi. 

ÖLÜ SAYISINDA BİR ARTIŞ VAR MI? MHP'NİN MECLİS TOPLANSIN ÇAĞRISI?

- Adli Tıp'ta yürüyen bir süreç var. Bu saldırı maalesef ağır bir saldırı. DNA testlerin yapılması en doğru sonuçlara ulaşılması için belli bir süreç gerekiyor. Rakamlar saklanıyor gibi şeyler yakışıksız şeylerdir. Sayılarla ilgili Bakanımız açıklama yapar. Sağlık bakanlığından ve Başbakanlığımızdan bilgi alınabilir.

- Sayın Bahçeli'nin tutumunu 7 Haziran'dan bu yana yadırgıyorduk. Seçimden sonra iktidar olacağını iddia ediyor. MHP'nin söylediği birşey vardır. MHP'nin siyaseti milliyetçi siyasettir. En çok hassas oldukları konu terör konusudur. Bahçeli Türkiye için bir proje üretmiyor. Konuşmalarının yüzde 80'i negatif. Mantık şunu gerektirir. Bahçeli'nin bir adım daha önde olmasını gerektirir. Yine hayır diyor. Kişisel olarak milliyetçi siyasete ipotek koymuş görünüyor. Bahçeli'nin milliyetçi bir siyasetle kavgası var gibi görünüyor. Devlet ve milletle bir arada olmaması. Siyasi tarihinde bir ilktir. MHP tarihinde bir ilktir. Böyle saldırı söz konusu olduğunda hep MHP önde olurdu şimdi en geride duruyor. Bu tutumunu doğru bulmuyoruz.

SEDAT PEKER İLE AK PARTİ'NİN BAĞLANTISI VAR MI?

- AK Parti'nin bir organik ve kurumsal bağlantısı yoktur. AK Parti'nin resmi olarak yapmadığı hiçbir organizasyonun sorumlusu değiliz. Biz bir organizasyona destek verdik demedikten sonra hiçbir sorumluluğumuz yoktur. Bizim onayımız olmaksızın bizimle bağlı gösterilmesi bizim dışımızda gelişen şeylerdir. Bizim üslubumuzla ters bir durumdur. Biz kanı özendiren bir usluptan uzak duruyoruz bu dili kullanmıyoruz.

AK PARTİ DİNLENİYOR MU?

- Bir takım teşebbüslerle karşı karşıya kalıyoruz. Başta Paralel yapı olmak üzere casusluğu huy edinmiş örgütler var. AK Parti'den hiçbir şey dışarı çıkmaz. Bahsettiğiniz dergi çıkanlar hayal mahsulü ürünlerdir. Bizim toplantılarımızda not tutulur ama birebir tutulmaz. İsim koyulmaz. Şu şunu dedi diye yazılmaz. Bu haber tamamen hayal ürünüdür. Benzer tutunaklar oturulup uydurulabilir. Bunlar zeka ürünleri değil. Casusluk faaliyetlerinin nasıl devam ettiğini sunmaya çalışıyorlar. Bunları hiçbir şekilde ciddiye almıyoruz.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

  • muhamet

    12 Ekim 2015 19:24

    Cevap Ver

    senin islam,inda ipotek altinda.bunu goruyoruz.islam,in varsa gec erkek gibi gercekleri soyle.

Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

12°
Detaylı Hava Raporu