Suruçta yaşananlar!

Suruçta yaşananlar!


Pkk/ Ydg-h uzun zamandır yakından ilgilendiği Şeyh Abdurrahman Alagöz'ü çözüm sürecini bitirecek patlamada kullanmaya karar verdikten sonra kanlı planı devreye soktu.

 Şeyh Abdurrahman ‪Alagöz‬, IŞİD saflarına katılmadan önce Kobani'de Cemil Bayık'ın direktifleri ile hareket eden ve IŞİD adına Adıyaman'da çalışan Hücre'nin sorumlusu Muzaffer Beşkardeş ile ‪‎Çelikhan‬'da bulunan hücre evinde IŞİD'e katılması ve ‪‎YPG‬'nin eline nasıl esir düşeceği konusunda bütün planlar yapıldıktan sonra ‪Şanlıurfa‬ üzerinden IŞİD'e Muzaffer Beşkardeş'in referansı ile gitti. Beraberinde ise dikkat çekmemek adına abisi yunus Alagöz ile birlikte Şeyh Abdurrahman Alagöz IŞİD saflarına katıldı. Ağabeyi Yunus Alagöz ve kardeşi Şeyh Abdurrahman Alagöz birlikte Tel Abyad'da Türk'lerin ve Kürtlerin bulunduğu eğitim Kampı'nda 60 günlük eğitimi aldıktan sonra annesini arayarak iyi olduğunu ve merak etmemesi gerektiğini söyleyerek ‪‎Suriye‬'de olduğuna çevresini de inandırmış oldu.
 Sonrasında ‪Kobani‬ kırsalında ki bölgelerde yine Cemil Bayık'a bağlı hareket eden ve PYD saflarında savaşan militanlara yanındaki birkaç kişi ile birlikte esir düştü.Sonrasında ise yanında ki IŞİD mensubu 1'i Türk diğeri Azeri olan 2 kişi infaz edildi. Şeyh Abdurrahman Alagöz ise Kobani merkezinde bulunan hücre evinde ‪Türkiye‬'ye gitmek üzere bekleme başladı. Bu arada bu eylem'e karşı çıkan Sabri OK,kuryeler vasıtası ile acil olarak bu olayı HDP eş başkanlarına iletti. ‪‎Suruç‬'ta yapılacak olan basın açıklamasına katılacak olan Milletvekilleri ve ‪‎HDP‬ mensupları son anda basın açıklamasına katılmaktan vazgeçti.
 Kobani'de bekletilen Şeyh Abdurrahman Alagöz Kobani'den sınırı geçerek Suruç'ta bir başka hücre evinde beklemeye başladı.Basın açıklamasının sınıra yakın bir yerde yapmayı kararlaştıran ‪‎ESP‬ yöneticileri, HDP ilçe başkanlarının ısrarları sonucu basın açıklamasını kameraları karartılan ‪#‎Amara‬ kültür merkezinde yapmaları yönünde ikna edildi.
 Emniyet yetkililerinin koruma ve arama talepleri ise ilçe başkanları tarafından reddedilerek basın açıklamasına yakın bir yerde bekleyen Şeyh Abdurrahman Alagöz,emri aldıktan sonra ilçe başkanının tahsis ettiği araç ile Amara kültür merkezine yakın bir yerde indirildi.Üzerine giydiği bombalı yelek ile basın açıklaması yapılacak alana gelerek kalabalığın arasına karıştı.
Bu arada ilçe başkanları da patlamadan kurtulmak için alandan uzaklaştılar.Hem Cemil ‪#‎Bayık‬'ın ekibi hem de durumu öncenden haber alan HDP milletvekili ve partili yöneticiler saldırıdan yara almadan kurtuldular. Patlamada ölen Ferdane Kılıç'ın ise ilçe başkanlarının sunduğu raporlar neticesinde HDP'li yöneticiler ile ters düştüğü için seçildiği öğrenildi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan'dan Trump ve ABD'ye çok sert sözler!
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
Petrol zengini ülkenin ekonomisi çöküyor

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu