Twitter'da aslan, savcılıkta kedi!

Twitter'da aslan, savcılıkta kedi!

  • 09 Ekim 2015 15:55


Cumhurbaşkanına hakaret ettiği gerekçesiyle dün tutuklama talebiyle sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından yurtdışı yasağı konarak serbest bırakılan Today’s Zaman Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş’in savcılık sorgusunda birçok mesajda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kasdetmediğini iddia ederek suçlamadan kurtulmaya çalıştığı ortaya çıktı.

CUMHURBAŞKANI'NI KASDETMEMİŞ

Attığı mesajların arkasında durmayan Bülent Keneş'in sorgusunda suça konu 15 ayrı tweeti yüzüne okuyup savunmasını isteyen savcıya defalarca, cumhurbaşkanını kasdetmediği iddiasında bulunduğu öğrenildi. 

İNKAR ETTİĞİ CÜMLELER

Bülent Keneş'in ifadesinde mesajları kendisinin paylaşmadığına yönelik bazı inkar cümleleri şunlar:

-Bu karikatürün cumhurbaşkanı ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. Neden cumhurbaşkanının da üzerine alındığını bilmiyorum.
-Bu mesajı genel anlamda paylaştım Recep Tayyip Erdoğan'ı kesinlikle kastetmedim. 
-Burada Recep Tayyip Erdoğan'a ait özel bir durum söz konusu değildir. Bütün dünyaya dair bir cumhurbaşkanının böyle olmayacağına ilişkin bir tespittir. Adın geçmemektedir.
-Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret kastıyla böyle bir mesaj atılmamıştır. Hakaret kastı yoktur.
-Bu mesajda Cumhurbaşkanının adı geçmemektedir. Genel bir ifadededir ve herhangi bir kişi anlaşılabilir. Cumhurbaşkanına hakaret kastı kesinlikle yoktur.
-Bu paylaşımımda herhangi bir kişiyi hedef almış değilim. 
-Bu mesajımda Recep Tayyip Erdoğan kasdedilmemiştir. Genel bir ilke olarak söylenmiştir. Aksini söylemek abeste iştigaldir.
HAKİM SORGUSUNDA DA İNKAR

Tutuklama sevk edildiğinde nöbetçi hakimlikte de ifade veren Bülent Keneş burada da mesajlarında kastediği kişinin Cumhurbaşkanı olmadığını ileri sürdü. 

SERBET KALDIKTAN SONRA DA HAKARET

Bülent Keneş'in serbest kaldıktan sonra da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kasdetmek suretiyle çok ağır tweetler atması dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatlarının bu tweetleri de savcılığa sunacağı öğrenildi. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Esed rejimi Doğu Guta'da 48 saatte 167 sivil öldürdü
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Bütçesi fazla veren Singapur'dan vatandaşlarına prim

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu