Okul müdüründen öğretmene çirkin saldırı

Okul müdüründen öğretmene çirkin saldırı

  • 08 Ekim 2015 11:57


Taşova Atatürk Ortaokulu Müdürü Abdullah Seçkin, yanına gelen Türkçe öğretmeni İbrahim Halil Hancıoğlu'na saldırdı. Öğretmen İbrahim Halil Hancıoğlu'nun boğazında büyük darp izleri meydana geldi.

Amasya'nın Taşova ilçesi, Taşova Atatürk Ortaokulu Müdürlüğü'ne yeniden atanan Abdullah Seçkin, ders programı ilgili bir konuyu görüşmek üzere yanına gelen Türkçe öğretmeni İbrahim Halil Hancıoğlu'na saldırdı. Öğretmen İbrahim Halil Hancıoğlu'nun boğazında büyük darp izleri meydana geldi.

Taşova Atatürk Ortaokulu Türkçe öğretmeni İbrahim Halil Hancıoğlu ders programı ilgili bir konuyu görüşmek üzere zümre öğretmeni arkadaşlarıyla birlikte okul müdürü Abdullah Seçkin’in odasına girerek; okulda eğitim ve öğretimin bir an evvel düzene girmesi, derslerin daha nitelikli işlenebilmesi için bazı değişikliklerin yapılması gerektiğini ifade etmek istedi.  Ancak Okul Müdürü Abdullah Seçkin, konuyu sonuna dek dinleyip müspet ya da menfi bir izahta bulunup birlikte çalıştığı öğretmenlere yardımcı olmak, okul adına talep edilen bir konuyu tahammülle dinlemek yerine yöneticilik vasıflarına asla yakışmayan, bulunduğu konumu temsil etmekten uzak bir edayla kaba sözler sarf ederek, hışımla yerinden kalkarak makamında bulunan öğretmenlere herhangi bir insanın sokakta bile yapmayacağı bir muameleyle bir öğretmeni tartaklayarak darp ettiği öğrenildi. Bir eğitim yöneticisine asla yakıştırılamayacak davranışları sergileyen okul müdürüne ilçede büyük bir tepki olduğu ortaya çıktı. Öğrencilerin ve velilerin de durumdan hayli huzursuz oldukları ve velilerin konuyu takip ettikleri gelen haberler arasında. 

KONU YARGIYA TAŞINIYOR

Türkçe Öğretmeni İbrahim Halil Hancıoğlu'nun yaşanan skandaldan sonra emniyete ifade verdiği, darp izlerini de delil olarak göstererek konuyu yargıya taşıdığı öğrenildi. Bu çirkin skandal olayla ilgili Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü başta olmak üzere, Kaymakamlık ve Amasya Valiliği tarafından inceleme başlatılacağı da bildirildi.

Ayrıca okul müdürü Abdullah Seçkin'in görevde olduğu bir önceki yıl da bazı öğretmenlerle problemler yaşadığı ve konunun idari ve yargı süreçleri ile takip edildiği öğrenildi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

15°
Detaylı Hava Raporu