Mısır Gazzeli hacılar için Refah Sınır Kapısı'nı açıyor

Mısır Gazzeli hacılar için Refah Sınır Kapısı'nı açıyor


Mısır'ın hac farizasını yerine getirmek için Suudi Arabistan'a giden Gazzelilerin dönüşü için Refah Sınır Kapısı'nı yarından itibaren iki günlüğüne "istisnai" olarak açacağı bildirildi.

 Mısır'ın hac farizasını yerine getirmek için Suudi Arabistan'a giden Gazzelilerin dönüşü için Refah Sınır Kapısı'nı yarından itibaren iki günlüğüne "istisnai" olarak açacağı bildirildi. Gazze'deki İçişleri Bakanlığına bağlı Sınır ve Sınır Kapıları Kurulundan alınan bilgiye göre, Mısır yönetimi, 2 bin 400 Gazzeli hacının geri dönüşü için Refah Sınır Kapısı'nı 2 gün süreyle tek taraflı açacak. Refah Sınır Kapısı'na nakledilmek üzere dünden bu yana Kahire Uluslararası Havalimanı'na 783 Gazzeli hacının geldiği belirtildi. Mısır yönetimi, 500 hacının dönüşü için 30 Eylül'de de Refah Sınır Kapısı'nı istisnai olarak açmıştı. Ülkede Temmuz 2013'te askerin yönetime müdahalesinin ardından kapatılan ve Gazze'nin dış dünyaya açılan tek kapısı olarak bilinen Refah Sınır Kapısı, zaman zaman kısa süreliğine açılıyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Yazar Akif Emre vefat etti.
Türkiye
15 Temmuz gazileri 'hain darbe girişimi'ni anlattı
Dünya
Ford'un CEO'su değişti

Hava Durumu

15°
Detaylı Hava Raporu