Bakan Işık'tan seçim beyannamesine ilişkin açıklama

Bakan Işık'tan seçim beyannamesine ilişkin açıklama


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Ak Parti seçim beyannamesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli’de yapımı devam eden yeni Kocaeli Devlet Hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu. 

İncelemenin ardından AK Parti’nin seçim beyannamesini değerlendiren Bakan Işık, “AK Parti’nin seçim beyannamesi iki açıdan son derece önemli. Birincisi 7 Haziran seçimlerinde seçmenin taleplerin vermiş olduğu mesajın özellikle dikkate alındığı bir seçim beyannamesi, ikincisi ise toplumun her kesimine dokunan bir seçim beyannamesi. AK Parti’nin bugüne kadar en kapsamlı en somut seçim beyannamesi” dedi.

Seçim beyannamesinde önemli maddelerin olduğunu söyleyen Bakan Işık, “Önemli bir madde girdi seçim beyannamemize. İstihdam yoğun emek yoğun sektörlerde devlet gerektiği zaman kendi fabrikasını kuracak ve sembolik bir kira bedeliyle belirli sayının üzerinde insan çalıştıran iş yerlerine tahsis edilecek. Bu geleneksel güçte olduğumuz şirketlerde özellikle katma değeri yüksek olacak istihdamı yükseltecek bir çalışma bunu önemsiyoruz” diye konuştu.

Türkiye’nin orta-yüksek ve yüksek teknolojiye dayalı üretim gamına geçmek durumunda olduğunu dile getiren Bakan Işık, “Orta yüksek ve yüksek teknolojiye dayalı sektörlere yatırım yaptığımızda Türkiye’nin ihracatı artacak. Türkiye’nin milli geliri yükselecek, ekonominin birinci ayağı bu. İkinci ayağı ise üretilen refahtan geniş kesimlerin pay üretmesini sağlamak. Bu açıdan da bir taraftan Türkiye’yi büyüteceğiz, bir yandan da bu büyüyen Türkiye’nin ürettiği refahı da bölüştüreceğiz. Türkiye’nin katma değer yüksek ürünler üretmesi, Türkiye artık orta yüksek ve yüksek teknolojiye dayalı üretim yapısına geçmesi, diğer taraftan da gelirin daha adil paylaşımı noktasında çok önemli bir seçim beyannamesi olduğunu söylüyorum” şeklinde konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Bekir Bozdağ'dan Mersin'deki saldırıya ilişkin ilk açıklama
Türkiye
Tuvalette 10 Bin lira bulsanız siz ne yapardınız?
Dünya
Hakkani Grubuna Hava Saldırısı

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu