Ak Parti seçim beyannamesi

Ak Parti seçim beyannamesi


Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ak Parti'nin seçim beyannamesini açıklıyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları:

- Bugün yeni bir dönem. Bugün yeniden Bismillah diyoruz.
- 1 Kasım'daki seçimlere ilk günkü heyecanla gittiğimizin kanıtı bu salondaki coşkudur.
- Kardeş kavgasını körüklemek isteyen hain çetelere karşı Türkiye'nin 4 bir yanından ses olacaktır. 
- Bütün mehmetçiklerimizin, polislerimizin alnından öpüyorum. O bayram günü bizi bağrına basan Diyarbakırlı kardeşlerimizin alnından öpüyorum. Kimse başladığımız işi yarım bırakacağımızı düşünmesin. Bütün silahların üzerine beton dökülene kadar bu mücadelemiz sürecek.
- Aynı kıbleye yönelenlerin kıblesini değiştirmeye kimse muktedir olamayacaktır.
- Bugün oynana oyunların hedefi ülkeyi yolundan çevirmektir. Hedef Türkiye'dir. Milli Birlik ve kardeşliğimizdir.
- İnşallah Filistin bayrağının BM'de olduğu gibi Kudüs'te, Mescid-i Aksa'da da dalgalandığını hep birlikte göreceğiz.
- 7 Haziran günü, tek başına iktidar olamadığımız zaman Bosna'dan, Üsküp'ten,Suriye'den Filistin'den gelen mesajlara dökülmüş gözyaşlarını hala zihinlerimizde tutuyoruz.
- Ak Parti, hayala göre değil siyasete göre vaat yapan, yapmayacağı şeyi vaat etmeyen bir partidir.
Birinci reform: Özgürlükçü yeni bir anayasa yapacağız.

BAŞKANLIK SİSTEMİ VE PARALEL YAPI

Herkesin inandığı gibi yaşayabildiği, emniyet ve huzur içerisinde yaşayan bir toplum inşa edeceğiz. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına girerken önceliğimiz ülkemizin çoğulcu demokratik bir anayasa ile yönetilmesidir. Demokratik doğasını kaybeden parlamenter sistemin yerine etkin ve dinamik başkanlık sisteminin daha uygun bir model olduğunu düşünüyoruz. Hiçbir paralel yapıya kesinlikle izin verilmeyecektir. 

AB ÜYELİĞİ

Türkiye'nin AB üyeliği çalışmalarına hız kazandıracağız. Yerel yönetimlerin güçlendirilmesini, ve suistimallerin önüne geçilmesi için yasal düzenlemeleri hayata geçireceğiz. STK'ların geliştirilmesi ve güçlendirilmesine dair yasa çıkaracağız.

YENİ SİYASİ PARTİLER KANUNU

Askeri dönemlerden kalan yürürlükteki siyasi yasaları kaldıracağız. Yeni bir siyasi partiler kanununu ivedilikle çıkaracağız. Demokratik siyasete ve bu siyasetin öncülerine güç kazandırmak için siyasi etik kanununu çıkaracağız.  Seçim barajıyla ilgili yeni bir düzenleme yapacağız. Bütün toplum kesimlerine dönük olarak özgürlükçü siyaseti egemen kılacağız. Alevi kanaat önderleriyle diyalog içinde gerekli adımları atacağız.

ALEVİ AÇILIMI

Türkiye'de Kürt Türk Sünni Alevi gibi ayrım yapmak isteyenlere karşı bütün fikirlerin serbestçe ifade edilmesi Ak Parti sayesinde gerçekleşmiştir. Birçok kere Alevi kanaat önderleriyle bir araya geldik. Bundan sonra da Alevi toplum kesimlerimizin sorunlarının çözümü için gereken her adımı atacağız.
Roman vatandaşlarımızın sorunlarına son vererek eğitim ayrımcılığını bitireceğiz. Bu ülkede hiç kimse etnik kökeni dolayısıyla ötekileştirilemeyecek.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İran’dan Ankara'ya sürpriz ziyaret
Türkiye
CHP'li Yarkadaş'a tazminat davası
Dünya
Katil General Suriye'de öldürüldü

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu
 Net Haber Yazılımı tarafından geliştirilmiştir

Yukarı Dön