'Buradaki Türkleri ve Kürtleri de birbirine düşman edeceksin'

'Buradaki Türkleri ve Kürtleri de birbirine düşman edeceksin'


Frankfurt Entegrasyon Girişimi Demirtaş'a karşı gazetede ilan verdi.

Frankfurtta yaşayan Türk ve Kürtlerin Almanya'da entegrasyonuna destek olan Frankfurt Entegrasyon Girişimi, HDP Başkanı Demirtaş'a çağrıda bulunarak "Almanya'ya gelme, barış yanlısı değilsin, buradaki Türkleri ve Kürtleri de birbirine düşman edeceksin" diyerek, tepkisini ortaya koydu.

Huzursuzluğun kaynağına 'halkın tepkisi' başlığı ile bir gazetede tam sayfa ilan veren grup, Demirtaş'ı Türkiye'deki çözümsüzlüğü Almanya'ya taşımakla suçladı. Her konuşmasında barıştan söz eden Demirtaş'ın terör örgütleri ile iç içe olduğunu ve Demirtaş'ın samimi olmadığını dile getiren grubun tam demeci şöyle:

Sayın HDP başkanı Demirtaş. Önümüzdeki pazar günü seçim savaşınızı Almanya'daki şehirlere taşımak üzere Frankfurt Am Main'dan başlayacağınızı açıkladınız. Biz Türk ve Kürt kökenli Alman vatandaşları, Türkiye'de yaklaşan her seçimde kirli savaşınıza alet olmaktan ve yabancı partilerin oyuncağı haline gelmekten yorulduk. Bu nedenle konuya açıklık getirmek istiyoruz.

Frankfurt'ta asla hoş karşılanmayacaksınız!

Türkiye'den gerginlikleri ve sorunları Almanya ya taşıma girişiminiz Türk ve Kürt kökenli vatandaşların Alman toplumuna entegre olabilme çabalarını zorlaştırdığı için maalesef hoş gelmediniz. Buraya hoş gelmediniz. Halkların birlikte yaşanmasından söz ediyorsunuz ama sizin seçim propagandanız burada yaşayan Türk ve Kürtlerin arasında çatışmaya yol açıyor. Buraya hoş gelmediniz. Barıştan bahsediyorsunuz ama bugüne kadar samimi bir şekilde terör örgütünden uzaklaşmış değilsiniz ve terör örgütleri ile yakın irtibat kurmaya devam ediyorsunuz.  Tabii ki biz Frankfurt'a gelip konuşma yapmanıza engel olamayız.
Ancak farkında olun ki biz Türk ve Kürt kökenli Alman vatandaşlarını seçim propagandanızla geçmişe sürüklüyorsunuz. Bizleri entegre olmaya çalıştığımız Almanya'da etnik çalışmaya sürüklüyorsunuz.

Haber Seyret / Özel Haber

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Kuzey Irak'a operasyon düzenlendi
Türkiye
Afyonkarahisar’da art arda iki deprem
Dünya
ABD'den kritik Irak açıklaması!

Hava Durumu

22°
Detaylı Hava Raporu