Davutoğlu Avrupalı Türklerle buluşacak!

Davutoğlu Avrupalı Türklerle buluşacak!


Başbakan Davutoğlu'nun, yarın Almanya'nın Düsseldorf kentinde Avrupalı Türklerle buluşacağı salonda son hazırlıklar tamamlandı.

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Genel Başkanı Süleyman Çelik, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yarın Düsseldorf'ta Avrupalı Türklerle buluşacağı toplantıya büyük ilgi olduğunu, 12 bin kişilik salonun talebi karşılamakta yetersiz kaldığını söyledi.

UETD'nin organize ettiği buluşma öncesi Çelik, sadece Almanya'dan değil, Hollanda, Belçika ve Fransa gibi çevre ülkelerden de katılımın olacağını, girişlerin UETD şubelerinden temin edilen biletlerle yapılacağını ve her zaman olduğu gibi güvenlik nedeniyle biletsiz kimsenin salona alınmayacağını söyledi.

Çelik, "Yarın 3 Ekim saat 12.00'den itibaren vatandaşlarımız Başbakanımız ile buluşmak üzere giriş yapacaklar. Çok yoğun bir ilgi ve alakanın olduğuna şahit olduk. Biliyorsunuz Almanya içerisinde Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaleti Türk nüfusun çok yoğun bulunduğu bir eyalet. Özellikle Düsseldorf ve çevresinde çok Türk nüfusu yaşamakta. Güvenlikten tutun giriş kapılarına kadar bütün hazırlıklar tamamlanmış vaziyette. Vatandaşlarımız sabırsızlıkla sayın Başbakanımızla buluşmayı arzuluyorlar" diye konuştu.

Çelik, 7 Haziran Seçimi öncesinde de Dortmund'ta bir buluşma gerçekleştirdiklerine dikkati çekerek, "Şimdi ise Düsseldorf'da bu programı gerçekleştiriyoruz. Salon 12 bin kişi ancak talep bu rakamdan daha fazla. Salon dışında da ekranların kurulması için çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

Başbakan Davutoğlu'nun yurt dışında yaşayan Türklerin sorunlarıyla yakından ilgilendiğini dile getiren Çelik şöyle konuştu:

"Dortmund'ta Başbakanımız vatandaşlarımızla 10 müjdeyi paylaşmıştı. 10 müjdeden bir kısmı yerine getirildi. İnşallah bundan sonra da diğer kısımlar da yerine getirilecektir ama bunun yanında problemler de bitmiyor. Bazı problemler yine Başbakanımıza ulaştırıldı, birkaç müjdeyle daha karşı karşıya kalacağımızı biliyorum."

Çelik, herkesin "kendi girişine" yönelmesini tavsiye ederek, biletsiz olanların salona girmelerinin mümkün olmadığını yineledi. Çelik, "Vatandaşlarımız UETD bölge ve şube teşkilatlarıyla iletişime geçip hala bilet varsa, oralardan tedarik edebilirler" dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu