Kandil'in çağrısına gezicilerden yanıt geldi!

Kandil'in çağrısına gezicilerden yanıt geldi!


Provokasyonun Batı’daki üniversitelere ve sokaklara taşınması hedefleniyor. 7 Haziran seçimlerinden sonra kanlı saldırılara başlayan, Doğu ve Güneydoğu’daki ilçelerde HDP’liler aracılığıyla sözde özerklik ilan eden PKK peş peşe yapılan operasyonlarda ağır darbeler alınca Gezicilere seslenmişti.

"GEZİ'DE OLDUĞU GİBİ..."

KCK Eş Başkanlığı geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada “Türkiye halklarının da Gezi’de olduğu gibi harekete geçmesi bizimle birlikte hareket etmesi gerekmektedir. Tam da şimdi Gezi ruhunun ayağa kalkması zamanıdır. Direnişimizde Gezi ruhu bizimle olsun” açıklaması yapmıştı.  

KAOS PLANI İTİRAFI 

Bu açıklamanın ardından Gezi olaylarında başrol oynayan gruplardan terör örgütüne destek gelmeye başladı. Kendilerini ‘Gezi Çocukları’ diye adlandıran marjinal gruplar, Güneydoğu’da ilan edilen sözde özyönetimi İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere Batı’daki üniversitelerde uygulamaya koyup kaos yaratacaklarını açıkladı.  

ATEŞ HER YERİ YAKACAKMIŞ! 

Öğrenci Kolektifleri ve Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) gibi gruplar “Gezi ve Cizre’deki komün bir çoban ateşidir. Bu ateş her yerden gözükecek ve bu ateş her yeri tutuşturacaktır” sloganıyla yaptıkları açıklamalarda hain planı şöyle anlattı: “Gezi ile Cizre’deki direniş ruhu ortak. Özyönetimini inşa edenlerle dayanışma içinde olacağız. Özyönetim inşası batıda da vücut bulacak “İstanbul, İzmir ve Ankara’da hiçbirimiz öz yönetimin uzağında değiliz. Üniversitelerimizi özsavunma ile koruyacağız.  Özyönetim ve öz savunmaların tıpkı Gezi’de olduğu gibi, üniversiteler, sokaklar ve kampuslarda yaşam bulmaya devam edecek. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Evinin sundurmasında mahsur kalan genci itfaiye kurtardı
Türkiye
Türkiye'den ABD'ye '1915 olayları' tepkisi
Dünya
Jandarma Genel Komutanı Azerbaycan'da şehitlikleri ziyaret etti

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu