Akşener: Bahçeli'ye 12 dakika dayanabildim

Akşener: Bahçeli'ye 12 dakika dayanabildim


MHP'nin 1 Kasım milletvekili aday listesinde yer almayan MHP Meclis Eski Başkanvekili Meral Akşener, ilk kez konuştu. Akşener'in Bahçeli için "Meclis Genel Kurulu'nda yanına çağırdı. 12 dakika yanında oturdum. O kadar dayanabildim sonra kalktım" sözlerini sarfettiği öğrenildi.

MHP'de listeye alınmayan Meral Akşener suskunluğunu bozdu. MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye yüklenen Meral Akşener, 1 Kasım seçimleri sonrası parti içi muhalefete başlayacağı sinyalini de verdi.

"Kızgınım"

Akşener listede çizik yemesiyle ilgili suskunluğunu yakın çevresine bozdu ve “Kırgın değilim, kızgınım” değerlendirmesi yaptı. Aday listesine konulmadığını İstanbul'da öğrendikten sonra telefonlarını kapatan Akşener, MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye tepki gösterdi.

"12 dakika dayanabildim"

Sözcü'de yer alan habere göre Akşener yakın çevresine şu değerlendirmeleri yaptı: “Hakkımda o kadar konuştu, konuştu sonra da yemin töreni sırasında Meclis Genel Kurulu'nda yanına çağırdı. 12 dakika yanında oturdum. O kadar dayanabildim sonra kalktım.

"Bahçeli benden rahatsızdı"

Devlet Bey, çok ön plana çıkmamdan rahatsız oldu. 7 Haziran seçimlerinde beni aday göstermeyeceğini düşündüm, ama aday gösterince şaşırdım. Bu sefer aday yapmaz dedim. O yüzden adaylık başvurumu kendim yapmadım. Danışmanım aracılığı ile başvuruda bulundum.”

"Ayağına çağırdı"

Meclis'teki yemin töreni sonrası kendisiyle hiç görüşmedim, bir araya gelmedim. Bu süreçte bir aracı vasıtası ile görüşmek için beni Genel Merkez'e ayağına çağırdı gitmedim.

Aday olacak mı?

Adının daha önce MHP'nin Cumhurbaşkanlığı ve TBMM Başkanlığı adaylığı için geçmesi nedeniyle Bahçeli'nin kendisine tavır aldığını öne süren Akşener, “1 Kasım'a kadar evimde gelişmeleri izleyeceğim. 1 Kasım sonrası izleyeceğim yol haritamı çizeceğim” değerlendirmesi yaptı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

 • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

 • mumubi

  22 Eylül 2015 12:50

  Cevap Ver

  maşallah sahibinin sesi gibisiniz. palavra sıkmaya devam ediyorsunuz. Durmak yok, yalana, palavra, yemeye devam?

 • tufan

  21 Eylül 2015 19:38

  Cevap Ver

  asıl kral olmak isteyen ve kibir içinde yaşayan dünyanın onun etrafında döndüğünü düşünen lider bahçelidir. eğer bahçeli bırakın bi başbakanı bakan bile olsa vay geldi milletin haline. büyük küçük fark gözetmeksizin el öptüren bahçeli partiden kendi düşüncesi ile çelişen kim varsa tahammül edemeyip hepsini birşekilde bertaraf etmiştir. hala mhp ye oy verenler ise sadece kişisel çıkarları için aynı çatıda buluşmaktadırlar veya bunları göremeyecek kadar körleşmiş olmalılar. bahçeli politikası ile yapılan onca ölümcül hatandan sonra bunların ülküyle milliyetçilikle izah edilecek bir yolu yoktur.

 • Mustafa

  21 Eylül 2015 13:58

  Cevap Ver

  Haber yalan haber

 • Alp Eren

  21 Eylül 2015 11:04

  Cevap Ver

  Meral Akşener bu haberi yakın çevre dediğiniz yerden değil bizzat kendisi twitter hesabından Sözcü yü yalanladı. Onu yazamazsınız çünkü yalan haber işiniz...

 • Ahmet Şen

  20 Eylül 2015 23:45

  Cevap Ver

  Haber yalanlandı biliyorsunuz değil mi ? Sözcü gibi sizde sadece işinize gelen haberleri mi yapacaksınız?

Gündem
Denizaltı projesinde sıra Muratreis'te
Türkiye
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Dünya
'720 bin Arakanlı çocuk kapana kısılmış durumda'

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu