Mescid-i Aksa çağrımıza ses ver!

Mescid-i Aksa çağrımıza ses ver!


Yahudilerin Roş Aşana bayramını bahane ederek Aksa'yı Müslümanlara kapatmasıyla başlayan olaylar tüm şiddetiyle devam ediyor.

Öteden beri Mescid-i Aksa’nın Müslümanların elinde olmasını hazmedemeyen aşırı sağcı Yahudiler mevcut İsrail hükümetine baskı uygulamaya devam ediyor. 

Bölgedeki kaosu ve Türkiye'deki siyasi karışıklığı fırsat bilen İsrail hükümeti, aşırı sağcıların baskısını bahane ederek Mescid-i Aksa üstündeki planlarına hız verdi.

Mescid-i Aksa'yı tamamen ele geçirmeyi hedefleyen İsrail, Aksa’yı zamansal ve mekansal olarak bölme çalışmaları başlattı.

Dini günlerin ve bayramların yoğun olduğu Eylül ve Ekim aylarında Mescid-i Aksa her an değişebilen yasaklamalarla Müslümanların girişini zamansal olarak bölmeye çalışıyor.

Ayrıca Silsile Kapısından Kubbetüs-Sahra'ya kadar olan kısmı Yahudilere, Kıble Mescidi'ni de Müslümanlara ayırarak da Mescid-i Aksa'yı mekansal olarak bölme emelini gerçekleştirmiş olacak.

Müslümanlar için her karış toprağı kutsal olan Mescid-i Aksa'da direnenlere uyguladığı şiddeti meşrulaştırma yoluna giden işgal hükümeti, tek silahı taş olan Filistinlilerin yakalanması durumunda 20 yıla kadar hapis cezası kararını da onayladı.

Her türlü direniş yolunu kapatmaya çalışan İsrail'e karşı Dünya Müslüman Alimler Birliği başkanı Yusuf El Kardavi, bugün bir bildiri ile tüm dünya Müslümanlarını ayaklanmaya çağırdı.

Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırılara ve son üç gündür Mescid-i Aksa'da yaşanan olaylara tepki olarak ümmetin gençleri tarafından bir bildirge niteliğinde 3 dilde yazı düzenlendi.

 

 

Haber Seyret/ Özel Haber

Medine Gülbe

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Muğla'da akılalmaz olay! .
Türkiye
Kayseri'deki terör saldırısı davası yarın başlıyor
Dünya
Sosyal medyada 'günaydın' yazdığı için gözaltına alındı

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu