'Teröre hayır' mitingi için yüz binler sokakta

'Teröre hayır' mitingi için yüz binler sokakta


Ankara'da düzenlenecek "Teröre hayır, kardeşliğe evet" mitingi 16.30'da başlayacak. Vatandaşlar adeta Sıhhiye meydanına akın etti.

"Teröre hayır, kardeşliğe evet" mitingi bugün Ankara'da düzenlenecek.14 sivil toplum kuruluşu öncülüğünde artan terör olayları ve protesto gösterilerinde yükselen tansiyona karşı eylem yapılacak.

Eyleme TOBB, TÜSİAD, MÜSİAD, Memur-Sen, Türkiye Kamu-Sen, Türk-İş, TİSK, Türkiye Barolar Birliği , Hak-İş, TESK, TÜRMOB ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği destek verecek.

Çalışanların da yer alabilmesi için 16.30'da yapılacak olan eyleme katılabilmek için Memur-Sen, yarım günlük iş bırakma eylemi yapacak. Sıhhiye Meydanı’nda başlayacak olan miting, Ulus'taki Birinci Meclis binasında sona erecek. Birinci Meclis önünde kurulan platformlarda da konuşmalar yapılacak .

"BAŞKA SLOGAN YOK"

Yürüyüşe katılacağını açıklayan sivil toplum kuruluşu sayısı da şu an itibariyle 250'si aşmış durumda. Siyasi partiler ise mitinge davet edilmedi. Ayrıca, eylemde pankart olmayacak, yalnızca Türk bayrakları taşınacak. 

"Teröre hayır, kardeşliğe evet" sloganı dışında bir slogan atılması durumunda yürüyüşü düzenleme komitesi, düdüklerle engellemeye çalışacak.
2 BİNDEN FAZLA OTOBÜS

Ankara dışından yürüyüşe katılanları taşımak üzere 2 binden fazla otobüsün gelmesi bekleniyor. Polisin başkentin 5 ana giriş noktasında refakat edeceği otobüsler, Atatürk Kültür Merkezi'nde tutulacak.

TRAFİK KAPATILDI

Yürüyüşün yapılacağı 2 kilometrelik güzergah da araç trafiğine kapatıldı. Yol şu anda sadece polis araçları ve ambulanslar tarafından kullanılıyor. Provokatif eylemler olabileceği endişesiyle polis yoğun güvenlik önlemi aldı. Yürüyüş için 6 bin polis görev yapacak. Özel harekatçılar da çevredeki binaların çatılarında yer alacaklar. Yürüyüş, havadan da polis helikopteri tarafından takip edilecek.

 Yürüyüş öncesi Atlı polis birlikleri Sıhhıye Meydanı'nda görev yaptı.BİR YÜRÜYÜŞ DE İSTANBUL’DA OLACAK

Teröre karşı bir başka büyük eylem de 20 Eylül Pazar günü İstanbul Yenikapı'da düzenlenecek.

Sivil dayanışma platformu tarafından düzenlenen “milyonlarca nefes teröre karşı tek ses mitingi”ne Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu da katılacaklar.

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Barzani "sap" gibi ortada kaldı
Türkiye
CHP'li Yarkadaş'a tazminat davası
Dünya
Prof. Wagner: Gülen, yaptıklarının bedelini ödemeli

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu