Kahraman 1500 özel harekatçı hain planı bozdu

Kahraman 1500 özel harekatçı hain planı bozdu


Cizre'de uygulanan sokağa çıkma yasağını özellikle sosyal medya üzerinden provoke edip, 'bölgede sivil katliamı yaşanıyor' algısı oluşturmaya yönelik yürütülen bilinçli algı kampanyasına karşı İçişleri Bakanı'nın açıklamaları ve bölgeden gelen güvenlik rapolarları durumun gerçek yüzünü gözler önüne seriyor.

PKK'nın “içeriden kurtarılmış bölge” adı altında yüzlerce kilo bomba ve silahı bölgeye sevkettiği ve ilçeyi hendekler kazarak girilmez hale getirmeyi amaçladığı ortaya çıktı. Bunun üzerine harekete geçen güvenlik birimleri 1500 özel harekatçının katıldığı dev operasyon ile ilçeyi ablukaya aldı. Metre metre ilerleyerek tek bir zayiat dahi verilmeden operasyonu başarı ile tamamlamak isteyen özel harekatçılar şehirin büyük bir bölümünü risk barındıran unsurlardan temizledi.

ÖZEL HAREKATÇILAR BÖLGEDE
1500 özel harekatçı ile yürütülen dev operasyon öncelikle kırsalla şehir arasındaki bağlantının kesilmesi ile başladı. Ön çalışmaların ardından güvenlik güçleri, sokağa çıkma yasağının ilan edilmesi ile birlikte operasyonların startını verdi.

Şırnak Emniyeti’nde görevli yaklaşık 500 özel harekatçının yanı sıra, Emniyet Genel Müdürlüğü değişik kentlerden topladığı bine yakın özel harekatçı polisi ilçeye sevk etti. 

GEÇİŞ GÜZERGAHLARI KESİLDİ

PKK’lıların geçiş güzergahlarını kesen özel harekatçılar kırsalla ilçe merkezi arasında geçiş yapmayı planlayan örgüt kadrolarına yönelik operasyonları engellemek için kazılan ve bombalarla tuzaklanan hendeklerin kapatılmasına ve belirlenen evlere yönelik operasyonlarla başladı.

Operasyonlar sırasında örgüt kadrolarının kullandığı evlere yönelik arama ve yakalama çalışmaları sırasında güvenlik güçlerine ateş açılıyor.

800 KİLO BOMBA, 30 HENDEK

Bu kapsamda ilçede konuşlanan PKK’lı grupların güvenlik güçlerine karşı uçaksavar ve roketatar kullandığı yönünde bilgiler dün İçişleri Bakanı Selami Altınok'un verdiği bilgiler ile ortaya çıktı. Bakan Altınok, operasyonlar sırasında 800 kilo bombanın imha edildiği, 30 hendekin kapatıldığını belirtirken güvenlik güçlerine yönelik ise 20'den fazla roketatarlı saldırı olduğunu ve 6 zırhlı aracın bu saldırılarda hasar gördüğünü aktardı.

32 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Operasyonlarda YDG-H unsurlarını koordine eden ve mahalle sorumlusu olarak faaliyet yürüten dağ kadrosundan iki  önemli PKK’lı yakalanırken, 32 terörist ise etkisiz hale getirildi.

PKK'LIDAN YARDIM ÇIĞLIĞI

Özel harekatçıların çemberi iyice darltmasından ötürü paniğe kapılan teröristler yardım çığlıkları atmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde örgüte yakınlığı ile bilinen bir televizyon kanalında canlı yayına bağlanan teröristin ağlayarak yardım istemesi de gelinen noktayı gözler önüne serdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Bekir Bozdağ'dan Mersin'deki saldırıya ilişkin ilk açıklama
Türkiye
Tuvalette 10 Bin lira bulsanız siz ne yapardınız?
Dünya
Hakkani Grubuna Hava Saldırısı

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu