'Davul Demirtaş'ın boynunda, tokmak Kandil'in elindedir'

'Davul Demirtaş'ın boynunda, tokmak Kandil'in elindedir'


Başbakan Yardımcısı Akdoğan gündeme ilişkin açıklama yaptı.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan son günlerde artan terör olayları ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Seçim hükümetinin Başbakan yardımcısı Yalçın Akdoğan HDP eş başkanı Selahattin Demirtaş'ın sözlerine cevap verdi. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı sert sözlerle eleştiren Akdoğan, "Davul Demirtaş'ın boynunda, tokmak Kandil'in elindedir. " dedi.

İşte Akdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

"Utanmadan, sıkılmadan devleti ve hükümeti savaş çıkarmakla suçluyorlar. Bu bir kere savaş değildir, terörist bir örgütün insanlarımızı katletmesidir. Sayın Demirtaş, 'Anne babalar evlatlarına sarılamıyor' diyor. Evet, o evlatlar şehit edildi. Peki kim şehit etti? Onun yandaşı olduğu terör örgütü şehit etti.

"TERÖRLE MÜCADELE EDEN HÜKÜMETİ SUÇLUYORLAR"

Sayın Erdoğan'ın sözlerinin çarpıtılması ayrı bir provokasyondur. Teröriste, terör örgütüne, onun yandaşlarına laf söyleyemeyenler, terörle mücadele eden hükümeti suçlamaktadır. Bu örgüte dolaylı destek olmaktır. Terör örgütünün silahına susturucu olmak gazetecilik değildir. Örgüt ve yandaşları dökülen kanı saray tartışmalarıyla kapatamazlar. 23 sivil hayatını kaybetmiştir. Asker polis şehit edilmiştir. Ama hedef olan bu mücadeleyi yürüten aktörler olmaktadır. Bir kısım medya eli kanlı örgüte laf söyleyebilmelidir.

"ÖRGÜT SİLAH BIRAKMADIĞI SÜRECE..."

Terörle mücadele çok boyutlu şekilde sürecektir. Örgüt silah bırakmadığı sürece operasyonlardan geri adım atılmayacaktır. Bu mücadele hukuk içinde vatandaşımızı korumak için, onların hakkını muhafaza altına almak için yapılmaktadır.

"HDP SÜRECİ HAVAYA UÇURMUŞTUR"

Terörün destekçilerini de uyarıyorum. Verdikleri desteğin bedelini er veya geç ödeyeceklerdir. Yerli işbirlikçilerin büyük kısmını Paralel yapı oluşturuyor. Bunu da çökerteceğiz. Bu güvenlik açığının oluşmasında paralel yapı aktif rol oynamıştır. HDP kendi celladına aşık olmuş, çözüm sürecinin düşmanlarıyla kirli işbirliğine girmiştir. HDP süreci havaya uçurmuştur.

"DEMİRTAŞ'IN BOYNUNDA TOKMAK"

Davul Demirtaş'ın boynunda, tokmak Kandil'in elindedir. Utanmadan devleti savaş çıkarmakla suçluyorlar. Bu bir savaş değildir. Terörist örgütün insanları katletmesidir. Demirtaş 'anne, babalar evlatlarına sarılamıyor' diyor. Evet, peki kim şehit etti? Hiç yüzleri kızarmadan hala devleti suçlayabiliyorlar. Sizin uzantısı olduğunuz örgüt katlediyor. Bu cinayetleri kınayamıyorsunuz. Hala devleti suçluyorsunuz. "

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
CHP'den tezkere açıklaması
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Merkel oy alabilmek için Türkçe afişler hazırladı..

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu