Marjinalleşen Gezi !

Marjinalleşen Gezi !


Tutmayan Gezi direnişinin son kalesi Ok Meydanı.Son kale son çırpınışlar.

İstanbul'u birbirine katıp 2020 Olimpiyatları kaybetmemizde başrol oynayan Gezi'ci ekibin yeni adresi Okmeydanı oldu. Aslında Okmeydanının geçmişide eylemciler için farklı anlam taşıyor. 

SAHİ BU SEFER MESELELERİ NE ? 

Okmeydanını ve geçmişte Okmeydanın'da neler yaşandığını bilenler çok iyi bilir. Terörün desteğinin yüksek olduğu bu bölgede yapılan eylemlerde, geçmişten bu yana PKK ve DHKP-C bağlantılı birçok eylemcinin merkezi haline gelmiş meydandır Okmeydanı.

Eğitim ve Araştırma Hastanesini başta olmak üzere, meydanda bulunan kırahathanelere molotof atarak halkın canına kastedenler, belediye otobüsleri yakmaktan geri durmayan lar, bugün Gezici kimliğe bürünüp misyonlarına farklılık katıp yakıp yıkmaya devam ediyorlar. Bu kimliğe aldanıp sosyal medyada #direnokmeydanı diye destek verenlerde gerçekten kendilerini halka adamış kesimin içindeymiş gibi zannediyorlar. 

Terörün, suçun, birçok yasa dışı korsancılığın yapıldığı ok meydanını masum gezicilerde (!) çok iyi biliyorlar. Geçmiş günler güvenlik kaygısı taşıyıp okmeydanından geçmeye dahi korkanlar, bugün klavye şövalyeciliği yapıyor, halkı sokağa dökmenin bir çabasın içinde acaba ne yaparız da ikinci bir gezi çıkartırız telaşındalar.

Gezi Parkı samimiyetini kaybetmiş olmasının ötesinde, artık o halkçı kimliğini de yitirmiş bir durumdadır. 

Ok meydanına çekilmek istenen olaylar gösteriyor ki " İçimizde marjinal gruplar yok " diyenlerin, aslında başından beri tezgahladıkları bu kargaşa ortamında tutunabildikleri tek dalın marjinal gruplar olduğudur. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

14°
Detaylı Hava Raporu