Tek çözüm terör örgütünün silah bırakması

Tek çözüm terör örgütünün silah bırakması


Cumhurbaşkanı Erdoğan rektörlerle Külliye'de buluştu. Terörle mücadele çok net mesajlar veren Erdoğan "Tek çözüm terör örgütünün silah bırakmasıdır" dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YÖK Yönetim Kurulu üyeleri ve üniversite rektörlerine hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;
Bu ülkede şehitler tepesi hiç boş kalmadı. Öyle görünüyor ki boş da kalmayacak. Milletimize başsağlığı diliyorum. Milletimizi Anadolu'dan sökmeye çalışanlar hep hezimete uğradı, yine öyle olacak. 

Yöntemde ve söylemde anlaşamıyor olabiliriz ama hedefte ortak olmalıyız. Terör örgütünün saldırılarını açıkça ve mertçe kınamayanların bu milletle sorunu vardır.

RAZI OLACAĞIMIZ TEK ÇÖZÜM...
Terör örgütü silahlarını ya devlete teslim edecek, ya da üzerine beton dökecek. Bunun dışında görüşülecek başka bir şey yoktur. Razı olacağımız tek çözüm silah bırakmalarıdır.

Bir suçlu aranacaksa bakılacak yer Ankara değil, Kandil'dir.Eylemler sebebiyle ticareti durma noktasına getiren, halkın ekmeğine kan doğrayan terör örgütünün ta kendisidir.

TERÖRLE AYNI ÇİZGİDE OLANLARI GÖRMEZDEN GELEBİLİR MİYİZ?
Türkiye siyasi belirsizlik ortamından geçiyorsa bunun sorumlusu iktidar partisi yada bir kişi midir? Şiddeti tercih eden siyasi partinin yaşananlarda hiç sorumluluğu yoktur. Tayyip Erdoğan düşmanlığında terör örgütü paralel örgüt ya da uluslararası lobilerle aynı çizgide hizalananlar sorumluluğunu görmezden gelebilir miyiz?

"KÜÇÜK HESAP PEŞİNDE OLANLARI KINIYORUM"
"Erdoğan kaybetsin de ne olursa olsun" diye bir akıl tutulması yaşıyorlar. Bunu açıkça görüyorum. Türkiye PKK, DHKP-C, DEAŞ ve Paralel tehtidiyle mücadele edersen küçük hesaplar peşinde koşanları şiddetle kınıyorum. 1 Kasım'da milletimiz inanıyorum ki bütün bu olanların hesabını birilerine soracaktır. 

HİÇBİR ÖRGÜT DEVLETİN KARŞISINDA DURUMAZ
Devlet çarkı biraz ağır işler bu çark dönmeye başladığında da hiçbir örgütün, terörün, algı operasyonlarının bu çark karşısında durmasına imkan yoktur. Hiçbir terör örgütü duramaz. Bu sözlerimin de altını çiziyorum. 

ÇÖZÜM SÜRECİNİ BİTİREN PKK VE ONUN SİYASİ UZANTISIDIR
Çözüm sürecinde açılan eller malesef karşılığını bulmadı. Çatışmaları başlatan, çözümü bitiren terör örgütü ve onun uzantısı olan siyasi partidir. Terör örgütünün silahları bırakmasının dışında görüşülecek müzakere edilecek bir şey yoktur. 

MİLLETİMİZİN BUĞZUNU ZİYADESİYLE HAKKEDİYORLAR
Bu acıların yaşanmasını, annelerin, babaların, eşlerin, çocukların, kardeşlerin, sevenlerin gözyaşlarını engellemek için gerçekten çok uğraştık, çok mücadele verdik ve vermeye devam edeceğiz. Fakat terör örgütü yeniden silaha, şiddete, baskıya, kan dökme yoluna başvurarak bizim arzu ettiğimiz çözüm yolunu kapattı. Geldiğimiz noktada artık elinde silahı, molotofu, yüzünde maskesi olan herkes hukukun ve güvenlik güçlerimizin mukabelesini, milletimizin buğzunu ziyadesiyle hak ediyor demektir.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

  • u mustafa

    08 Eylül 2015 15:57

    Cevap Ver

    HDP de bu eş başkanlar başta olmak üzere arabasında silah yakalatandan tutun da kandile adam götürenine kadar hepsinin derhal fezleke hazırlanıp dokunulmazlıklarının kaldırılması hapse gönderilmesi gerekir.Bunu yapmazsanız daha da yüz bulup ukelaca davranmaya devam edeceklerdir.Bunlar Devletin hep şefkatli yüzünü gördüler.Birazda sert yüzünü bunlara göstermesinin zamanı geldide geçiyor bile.

Gündem
Dayakçı öğretmen gözaltında
Türkiye
CHP'li Yarkadaş'a tazminat davası
Dünya
'Mali suçlardan mahkum edildiği' ortaya çıktı

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu