Türkeş'ten Bahçeli'yi çok sert eleştirdi!

Türkeş'ten Bahçeli'yi çok sert eleştirdi!


Tuğrul Türkeş bakan olduktan sonra ilk kez basın toplantısı düzenliyor. MHP'nin iktidar sorumluluğundan kaçtığını belirten Türkeş,"Babam 3 milletvekili ile iktidar ortağı olmuştu, MHP 80 milletvekili ile kaçıyor" diye konuştu.

"MHP İKTİDAR SORUMLULUĞUNDAN KAÇIYOR"

"1970'li yıllarda MHP'nin kurucusu babam merhum Alparslan Türkeş, partimizi 3 milletvekiliyle iktidar ortağı yapabilmişti. Bugün 80 milletvekiline sahip olan MHP ise iktidar sorumluluğundan korkup kaçıyor. Yüz binlerce ülkücünün işsiz olduğu ülkemizde MHP'yi iktidardan uzak tutmak hangi akla hizmet vermektir."

Türkeş'in konuşmasından satır başları;

"DEVLET MENFAATLERİ İÇİN KABUL ETTİM"

"Devlet menfaatleri için teklifi kabul ettim.Ülkemiz kritik bir dönemden geçiyor. Hükümetimin öncelikli meselesi terörün sonlandırılmasıdır. Kritik dönemde görev almamı çok önemsiyorum. İlk yurtdışı seyahatimi KKTC'ye yapacağım. Türkiye'de ilk defa uygulanan olan seçim hükümetinin teşekkürü ile ilgili olarak kamuoyunun gözden kaçırdığı detaylar hakkında açıklamalarda bulunmak istiyorum.

Kurulmuş olan 63. hükümet anayasa maddeleri gereği olarak oluşturulmuş bulunan seçim hükümetidir. Koasliyon değildir. Oluşum, toplanma anayasal sorumluluklar çerçevesindedir. Görev üstlenen bakanların birbirinin fikirlerini kabul etmesi, sevmesi, ailece görüşmesi beklenmemektedir. Partilerin fikirlerinin birbiri ile uzun ve uzlaşı sağlama zorunluluğu bulunmamaktadır. Farklı siyasi temsilcilerinin çeşitli açıklamaları yadırgıyorum. Makamları imtiyaz ve çıkar olarak algılayanların eleştirileri ilgi alanım içinde değildir. Türkiye’nin meselelerini çözüm getirmeyip genel doğrularla yol almak mümkün değildir. Siyasi partilerin amacı iktidar olmaktır.

“BAŞBAKAN YARDIMCISI OLMAM NEDENİYLE MHP İKTİDAR OLDU"

Herkes şunu bilsin ki benim başbakan yardımcısı olmam nedeniyle partim MHP  iktidar olmuştur bunu kim görmezlikten gelebilir tabiî ki iktidar olmak istemeyenler.Ben partimi iktidar yaptım. Şahsıma o yüzden bu eleştiriler yapılıyor beni bu yüzden partiden atmaya çalışıyorlar.

"SİZ KİMİN MİRASINI YİYORSUNUZ?"

Beni soyadımdan dolayı mirasyedi olmakla suçluyorlar. Bu ithamı kabul ediyorum. Miras konusu dinen helaldir, hukuken haktır. Yani bu benim meşru hakkımdır eğer miras varsa. Bunu ister yerim ister yemem bu benim bileceğim iş. Bunu söyleyenlere şunu söylemek lazım. Sizler kimin mirasını yiyorsunuz?

1970'li yıllarda MHP'nin kurucusu babam merhum Alparslan Türkeş, partimizi 3 milletvekiliyle iktidar ortağı yapabilmişti. Bugün 80 milletvekiline sahip olan MHP ise iktidar sorumluluğundan korkup kaçıyor. Yüz binlerce ülkücünün işsiz olduğu ülkemizde MHP'yi iktidardan uzak tutmak hangi akla hizmet vermektir.

EY BRE GAFİLLER

Ey bre gafiller devlet düşmanları cirit atarken namlularını bana yönetmeniz hangi terbiyeye sığar. Devlet bey size hak ettiğiniz cevabı verecektir. Ben babamın ilkelerine bağlıyım ani kararlar vermem ama kesin netice alırım. Bu görevi mutlaka başarmalıyız.

BANA LAF EDENLER 2 SARHOŞ İLE 3-5 ÇAKAL

Bana laf edenler iki sarhoş ile birkaç çakaldan ibaret. Kim ne söyledi diye baktım. İki sarhoş üç beş tane de çakal. Bunlara cevap vermeyi doğru bulmuyorum. Ülkücü camia ve Devlet Bey’e sesleniyorum. Ben MHP mensubuyum. Kimse beni bundan dolayı partimden atamaz. İlla atılmam gerekiyorsa buna bu şahsiyetler değil ülkücü camia karar vermelidir. Devlet Bey’e sesleniyorum. 4 Ekim’de olağanüstü kurultay var.

İHRAÇ TALEBİ

İhraç talebiyle ilgili şuan savunmamı yapmış bulunmaktayım.

ADAY ADAYLIĞI

Adaylık başvurusu için Devlet Bey’in öfkesi dinmesi lazım. Genel Başkanım gerek görürse beni çağırırsa dosyamı veririm.

Bahçeli'nin kızgınlığı kişisel bir şeydir. Kızmış kızmamış ben anlamam ona sormanız lazım.

YEMİN KRİZİ

MHP'nin hayır demesi, hayır deme alışkanlığından kaynaklanan bir durum olabilir.

Ak Parti'den bana yönelmiş bir davet yok. Ben MHP mensubu olduğumu ve genel başkanımızın her önceki 3 seçimde olduğu gibi davet etmesi halinde MHP'den müracat edebileceğimizi söyledim.

Ben hala MHP'deyim MHP'li olarak Başbakan Yardımcılığı yapıyorum dediğim halde oyların bölüneceğini düşünüyorsanız bunu beni partiden atmayı düşünenlere sormanız lazım."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
FETÖ bunu da yaptı… Öğrenciler hastanelik oldu
Türkiye
İstanbul'u korkutan iddia için açıklama geldi
Dünya
BM'nin hala Arakan'a erişimine izin yok

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu