Eczacılardan Yunus Koca için basın açıklaması

Eczacılardan Yunus Koca için basın açıklaması


Diyarbakırlı eczacılar geçtiğimiz günlerde katledilen Eczacı Yunus Koca için bir basın açıklaması düzenledi.

Diyarbakır Eczacı Odası, işyerinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden AK Parti Gençlik Kolları eski Başkanı Eczacı Yunus Koca için basın açıklaması düzenledi.

Eczacılar Birliği Odası adına basın açıklamasını 11. Bölge Diyarbakır Eczacı Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Değer gerçekleştirirken, Yunus Koca’ya Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve tüm sağlık camiasına da baş sağlığı dileklerinde bulundu.

Eczacı Odası Başkanı Ferat Değer okudu basın açıklamasında; din, dil, ırk ayrımı yapmadan sağlık hizmeti verdiklerini, sırtlarında önlük ellerinde ilaç olan eczacılara yapılan tehdit ve saldırıları kendilerini yaraladığını ve kaygılandırdığını ifade etti.

Değer, “Hepimizin bildiği gibi Cenevre Sözleşmesine göre, savaş ortamında bile sağlık tesisleri, ambulans ve sağlık personellerinin mutlak korunması esastır. Çünkü sağlık personellerinin görevi insanların yaşamasını sağlamaktır. Eczacı meslektaşımıza, doktorlarmıza ve tüm sağlık emekçilerine yönelik yapılan tehdit, hakaret ve cinayetleri kınıyoruz.” dedi.

Huzur ortamına dönülmesi ve barışın tesis edilmesi için ölümlerin arkasında hangi karanlık güçler varsa bir an önce ortaya çıkarılması gerektiğinin altını çizen Değer, şunları ifade etti: “Mesleğimiz gereği esas görevimiz yaşatmak olan biz sağlık emekçileri, göreve başlarken ettiğimiz yeminin her zaman arkasında olacağız. Toplum huzurunun, barışının ve sağlığının bozulmaması için bıkmadan, usanmadan çaba göstermeyi sürdüreceğiz.”  

Basın açıklaması eczacıların, Yunus Koca’nın hayatını kaybettiği yere karanfil bırakmasıyla sona erdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Bağdat'tan 'petrol anlaşması' açıklaması
Türkiye
Mardin'de freni boşalan TIR, 2 araca çarptı: 4 yaralı
Dünya
Arakanlı Müslümanların dramı bitmiyor

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu