O fotoğraf için STK'lar harekete geçti!

O fotoğraf için STK'lar harekete geçti!


Bütün Türkiye'yi ayağa kaldıran fotoğraf için STK'lar harekete geçti.

Türkiye dün Muğla’nın Bodrum ilçesinden internete düşen bir fotoğrafla sarsıldı. Bir anda sosyal medyada en çok konuşulan konu haline gelen bu fotoğraf, Yunanistan'a geçmek için bindikleri botun batması sonucu hayatını kaybeden ve cesedi kıyıya vuran minik çocuğa aitti.

16 Suriyeli göçmenin bindiği bot uluslarası sularda battı. Göçmenlerin cesetleri Muğla’nın Bodrum ilçesinde sahile vurdu. Sahile vuran cesetler arasında bir çocuğun sahile vurmuş minik cesedi herkesin adeta yüreğini yaktı. 

Savaş sebebiyle ülkelerinden kaçan ve daha güvenli bir gelecek kurmabilmek için bir çok tehlikeyi göze alarak Avupa ülkelerine geçmeye çalışan Suriyeli mültecilerle  ilgili farkındalık oluşturmak isteyen STK'lar 3 Eylül saat 19:00'da Taksim Tünelden Galatasaray Lisesi önüne yürüyecek ve basın açıklaması yapacaklar.

İHH, Uluslararası Mülteci Hakları Derneği ve STK'ların katılacağı basın toplantısında mültecilerin içinde bulunduğu ağır koşullar ve Uluslararası kuruluşlarının ve kamuoyunun iç savaşa sessiz kalmaları ele alınacak.

 

BASINA ÇAĞRI

“DÜNYAYI UYANMAYA DAVET EDİYORUZ!”

 

TARİH: 03.09.2015 – Perşembe

SAAT: 19.00

YER: Tünel, Taksim

 

 

Kıyılarımıza önce zehirli atıklarını kustu emperyalistler. Sonra kocaman tankerlerinden sızan petrollerle dövdüler kıyılarımızı. Artık uygarlık minik mülteci bedenlerini veriyor dalgalara. KIYILARIMIZA İNSAN BEDENLERİ VURUYOR ARTIK; evimizde televizyon izlerken, Avrupa’nın ne kadar insancıl olduğunu seyrederken, dünyanın gözleri önünde…

 

Bu vahşi kıyıma bir dur demek için, gözünü para, kan, toprak bürüyenlerin sömürgelerini yıkmak için, MÜLTECİLERİN KATİLİ AVRUPA demek için, gözlerimizin önünde oynanan “barışçıl” tiyatrolara seyirci kalmadığımızı göstermek için STK lar, İnsan Hakları örgütleri ve katılımcılarla birlikte bu akşam Tünelden Galatasaray Lisesi önüne yürüyoruz.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

ULUSLARARASI MÜLTECİ HAKLARI DERNEĞİ

 

Haber Seyret/ Özel Haber

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Muğla'da akılalmaz olay! .
Türkiye
Cumhuriyet altınlarını oyup içini bakın neyle doldurdular!
Dünya
Kral Selman'dan Irak için diyalog çağrısı

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu