MHP'den Türkeş'e soyadı tribi

MHP'den Türkeş'e soyadı tribi


Başbakan Davutoğlu'nun bakanlık teklifini kabul ederek MHP'de şok etkisi yaşatan merhum Alparslan Türkeş'in oğlu Tuğrul Türkeş için MHP tarafından ilginç bir karar alındı.

MHP, Tuğrul Türkeş'in isminin geçtiği yerde, 'Türkeş' soyisminin kullanılmaması kararı aldı. MHP'nin kurucu lideri Alparslan Türkeş'in mirasına ihanet ettiği gerekçesiyle MHP yönetiminin böyle bir karar aldığı öğrenildi. Buna göre MHP'liler Türkeş'e, 'Tuğrul', 'Yıldırım Tuğrul' veya 'Tuğrul Bey' şeklinde hitap edecek.

MHP'DEN İHRAÇ EDİLEBİLİR

Geçici hükümette yer alması nedeniyle MHP yönetimi, Tuğrul Türkeş'i disiplin kuruluna sevk etmişti. Kulislerde, bu hafta sonu veya gelecek hafta başında Türkeş'in MHP'den ihraç edilebileceği konuşuluyor.

KRİTİK GÖREV

Milli Güvenlik Kurulu'nun (MGK) ağustos olağan toplantısı, hükümet kurma çalışmalarının etkisiyle bir hafta gecikmeli olarak 2 Eylül Çarşamba günü saat 14.00'te Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak. Kurulun en önemli Gündem maddelerini; PKK terörü, paralel yapı ile mücadele ve bunlarla bağlantılı olarak seçim güvenliği oluşturacak. MGK kararlarının Bakanlar Kurulu'na sunumunu ve takibini ise halen MHP'li olan Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş yapacak. Bu çerçevede Türkeş, geçici hükümet döneminde 1 Kasım'da yapılacak seçime kadar kritik önemde bir görev üslenmiş olacak.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
'Türkiye de bazı yaptırımlar üzerinde çalışıyor'
Türkiye
Afyonkarahisar’da art arda iki deprem
Dünya
Bangladeş'e sığınan Arakanlı sayısı açıklandı

Hava Durumu

26°
Detaylı Hava Raporu