Umut Kapısı Gıda Bankasından Kurban Kampanyası

Umut Kapısı Gıda Bankasından Kurban Kampanyası

  • 29 Ağustos 2015 14:14


Kurban kampanyası çalışmalarına başlayan Diyarbakır Umut Kapısı Gıda Bankası, hayırseverlerden Kurban Kampanyasına destek çağrısında bulundu.

Her yıl on binlerce mağdur ve ihtiyaç sahibi aileye kurban eti dağıtan Diyarbakır Umut Kapısı Gıda Bankası, bu yıl ki Kurban Kampanyası çalışmalarına başladı. Dernek, hayırseverlerden Kurban Kampanyasına destek çağrısında bulundu.

Kampanya hakkında İlke Haber Ajansı (İLKHA)’ya açıklamalarda bulunan Diyarbakır Umut Kapısı Gıda Bankası Derneği Başkanı M.Sıddık Furkan, bu yıl ki kurban yardım bedelinin 500 TL olduğunu belirtti.

Hayırseverler ile ihtiyaç sahibi aileler arasında köprü vazifesi gördüklerini tekrarlayan Umut Kapısı Gıda Bankası Derneği Başkanı Furkan, “ Toplumumuzda muhakkak ki birçok fakir ve mağdur aile var. Bu ailelerin gözleri bir parça ettedir. Hayırsever kardeşlerimizin yapacakları yardımlarla bu yıl da on binlerce ihtiyaç sahibi aileye et ulaştırmış olacağız. Bu konuda tüm hayırseverleri kurban bağışında bulunmaya davet ediyoruz” diyerek hayırseverleri Kurban Kampanyasına destek vermeye çağırdı.

Son olarak ihtiyaç sahibi ailelerin, Şehit Yasinlerin dağıtacağı kurban etini beklediğine vurgu yapan Furkan, kurban bağışı yapmak isteyenlerin (0412) 252 52 22 numaralı telefondan kendilerine ulaşabileceğini belirtti.

Umut Kervanı Yardım Platformuna üye sivil toplum kuruluşlarından Diyarbakır Umut Kapısı Gıda Bankasının, geçen yıl Kobani bahaneli olaylarda gönüllü üyeleri Yasin Börü, Hüseyin Dakak, Riyat Güneş ve Hasan Gökgöz ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti dağıtırken vahşice katledilmişti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Osman Sınav'dan çarpıcı açıklama.
Türkiye
Darbeci kalleş mahkemede tehditler savurdu
Dünya
İsrail'de zorunlu askerlik karşıtı Yahudiler yol kesti

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu