Çevre ve şehircilik bakanlığından burs müjdesi

Çevre ve şehircilik bakanlığından burs müjdesi


Geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan burs açıklaması geldi. Bu açıklamaya göre 100 yüksek lisans öğrencisine ve 50 doktora öğrencisine burs imkanı sağlanacak.

Öğrencilik dönemlerinde tüm öğrenciler paraya ihtiyaç duymaktadır. Hele ki şehir dışında okuyan öğrenciler için ev kirası, su, elektrik ve doğalgaz faturaları ödemesi nedeniyle para olmazsa olmazdır. Bu nedenle belirli kurumlara burs için başvurulmaktadır. Devlet öğrencilere burs ve kredi olmak üzere iki çeşit maddi kaynak sağlar. Burs alan öğrenciler geri ödeme yapmazlar fakat kredi alan öğrenciler aldıkları parayı günü geldiğinde faizi ile birlikte ödemekle yükümlüdürler. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan burs açıklaması gelmesi üzerine yüksek lisans ve doktora öğrencileri burs başvurusunda bulunmaya başladılar. Aralarından seçilecek 100 yüksek lisans ve 50 doktora öğrencisi bu bursları almaya hak kazanacak. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatı üzerine harekete geçen Türkiye Çevre Koruma Vakfı tarafından verilecek burslar bursu almaya hak kazanan öğrencilere büyük kolaylık sağlayacak. Başvurular 10 Ağustos 2015 ve 23 Ekim 2015 tarihleri arasında yapılabilecek. Yüksek lisans öğrencileri 12 ay burs alırken doktora öğrencileri 24 ay burs alma hakkına sahip olacaklar. Başvurular Türkiye Çevre Koruma Vakfı burs komisyonu tarafından değerlendirilecek. Başvuru ve değerlendirme formunu doldurarak burs almak için başvuran öğrenciler arasında burs komisyonu tarafından burs almaya uygun görülen öğrenciler asil ve yedek liste olarak açıklanacaktır.

Birçok öğrencinin ve ailelerinin maddi yükünü hafifleten burslar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan burs açıklaması yapıldığı andan itibaren kimi yüksek lisans ve doktora öğrencisi için umut olmuş vaziyette. Eğer sizde yüksek lisans veya doktora öğrencisi iseniz Türkiye Çevre Koruma Vakfı’nın internet sitesi üzerinden erişebileceğiniz bağlantı adresi ile burs başvurusunda bulunabilirsiniz.
 

Haber Seyret/ Özel Haber

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

14°
Detaylı Hava Raporu