Gereken cevabı halk verecektir

Gereken cevabı halk verecektir


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan G-20 zirvesindeki görüşmelerde Suriye meselesinin önemli yer tutuğunu belirtti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Görüşmelerimizde Şam rejiminin halkına yönelik yaptığı katliama daha fazla seyirci kalınamayacağını ifade ettik. Kimyasal silahların kullanılması ve bu kimyasal silahların kullandırılmasında 400 çocuğun orada öldürülmüş olması bir tarafa konulacak konu değil” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya'da katıldığı G-20 zirvesi ve Arjantin ziyaretlerinin ardından Ankara'ya döndü. Başbakan Erdoğan, havalimanında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, G-20 zirvesindeki görüşmelere değinerek, “Görüşmelerimizde özellikle Suriye konusu önemli yer tuttu. Görüşmelerimizde Şam rejiminin halkına yönelik yaptığı katliama daha fazla seyirci kalınamayacağını ifade ettik. Kimyasal silahların kullanılması ve bu kimyasal silahların kullandırılmasında 400 çocuğun orada öldürülmüş olması bir tarafa konulacak konu değil. Bir tarafta kadınların yaşlıların öldürülmesi bir tarafa konulacak konu değildi. Kim baba ise anne ise kimin bu tür çocukları varsa sararmış, cansız bedenleri yok saymak mümkün değildir” dedi. “Annelik babalık duygusunu bilmeyen bu tür tablolara kördür ya da sağırdır” diyen Başbakan Erdoğan, şunları söyledi: “Şu anda da eğer dünyada bazı siyasiler gerek ülkemizde gerek dünya genelinde bazı liderler hala bu tabloya kör ve sağır kalabiliyorsa bu nasip meselesidir. Özellikle kimyasal silah kullanımı boyutunda artık herkes bunu kabul ediyor. Kimler tarafından yapıldığı noktasında ise hedef saptırma var ama bizim bu kanaatimiz nettir. Füzeler kullanılarak atıldığı açık net ortadadır. BM’nin göndermiş olduğu misyon temsilleri tespitlerini yaptılar. BM Genel Sekreterinin ifade ettiği şekilde bunlar kısa zamanda netleşecek, laboratuar testleri ortaya çıktıktan sonra açıklamalar yapılacak” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE'NİN ALAMAYIŞINA SEVİNENLERİN BUNA NEDEN SEVİNDİĞİ BELLİDİR”
“Olimpiyatların Tokyo tarafından kazanılmasını sevinçle karşılayan çevreler sorusunun cevabını halkım gerekli cevabı verecektir” diyen Erdoğan, “Türkiye son ikiye kalmıştır. Komite üyelerinin üzüntüsünü gördük. Türkiye beşinci kez bu yarışa girmiştir. Türkiye'nin alamayışına sevinenlerin buna neden sevindiği bellidir. Türkiye Akdeniz Oyunları'na ve farklı spor organizasyonlarına ev sahipliği yapmıştır. İzmir Belediyesi o dönemde bunu başaramamıştı. CHP'li belediye başaramadığı için hükümet olarak biz ele almıştık. Aynı şey Mersin'de meydana geldi. Komşumuzda yapılamayınca 18 ay kala Mersin'deki Akdeniz Oyunları'nı yüzümüzün akıyla tamamladık. İkinci olduk. Yine Erzurum'daki Üniversitelerarası Kış Olimpiyatları'nı başarıyla gerçekleştirdik. Bunlar Uluslararası organizasyondu. Bundan sonra sporcularımızın uluslararası başarıları yakalaması için gerekli adımları atacağız” şeklinde konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan: Budistler iyi diye kandırmayın
Türkiye
Elazığ'da beton mikseri kazası
Dünya
İsrail polisi Yahudilere saldırdı

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu