40’a yakın genç kız dağa kaçırılarak iğfal edildi

40’a yakın genç kız dağa kaçırılarak iğfal edildi


Ağrı’da görev yapan basın mensuplarına gündemi değerlendiren Ağrı Valisi Musa Işın, PKK’nın 40’a yakın genç kızı dağa kaçırarak iğfal ettiğini söyledi.

Gazetecilerle bir araya gelen Ağrı Valisi Musa Işın, PKK’nın namusa musallat olduğunu, ölümler üzerinden ajitasyon yürüttüğünü ve PKK’nın Kürt halkını temsil etmekten uzak olduğunu kaydetti.

Vali Işın, PKK’nın bir ilde 40’a yakın genç kızı dağa çıkardığını ve bunları iğfal ettiğini iddia ederek insanların namus ile tehdit edildiğini söyledi.

PKK’nın, çocuk ölümlerinin üzerinde ajitasyon ve karalama kampanyası yürüttüğünü söyleyen Vali Işın, “Kürtlerin hakkını savunduğunu iddia eden PKK, Kürtleri öldürüyor. Kürt çocuklarını dağa kaçıran, ölüme sürükleyen, Kürt köylerini basarak çocuklarını öldüren, Kürtlerin namusuna musallat olan PKK, çocuk ölümlerinin üzerinde ajitasyon ve karalama kampanyası yürütüyor.” dedi.

“PKK, vahşice ölümlere sebep olmaktadır”

Son 2 yılda PKK’nın sadece Ağrı’da 147 eylem gerçekleştirdiğine dikkati çeken Vali Işın, “Çözüm sürecinde silahları bırakması gereken PKK, şehir yapılanmalarını oluşturarak, devlete karşı bir başkaldırı planı yapmıştır. İki yıl içerisinde sadece Ağrı’da 147 eylem gerçekleştiren PKK, çözüm süreci boyunca, araç yakma, adam kaçırma, haraç alma, yağmalama, tehdit, güvenlik güçlerimize silahlı, molotoflu ve bombalı saldırı, doğalgaz boru hattına saldırı, yol, elektrik, su gibi halkın temel ihtiyaçlarını karşılayacak çalışmaları yürüten devletin araçlarını yakma, hizmeti götüren görevlileri kaçırma, tehdit etme gibi eylemlerini sürdürmüştür.” diye konuştu.

Vali Işın, “Devletin vatandaşa yaptığı hizmetleri engelleme yoluna gitmiştir. Kürt çocuklarını dağa kaçırarak dağdaki kadrosunu genişlemiştir. Şehir yapılanmalarına giderek halkı devlete karşı kışkırtma yoluna gitmiştir. Sözde kantonlarla halkı yönetmeyi amaçlayan PKK, bu tutmayınca da şimdi her türlü eylemi yaparak, vahşice ölümlere sebep olmaktadır.” şeklinde konuştu.

“PKK, Kürtlerin canına, malına, namusuna, mukaddesatına düşman”

PKK’nın, gece yarısı toplantı bahanesi ile bayanları topladığını, bu duruma karşı çıkan kocaların ise ölüm ile tehdit edildiğini vurguladı.

Vali Musa Işın, “Kürtleri savunduğunu iddia eden PKK, Kürtleri öldürüyor. Kürtçülük perdesi altında vatandaşlarımızın canına, malına, namusuna, mukaddesatına düşman olan ve Kürtleri yok etmeye çalışan cani bir örgütle karşı karşıyayız. Sizin adınıza sizi öldüren, haraç toplayan, araçlarınızı yakan, gencecik kızlarınızı iğfal eden, dağdaki baronlarına peşkeş çeken, Kürt Halkının kutsal bildiği bütün değerlerine savaş açan bir örgütün Kürtlerin hakkını savunduğunu aklını, izanını, vicdanını, insafını kaybetmemiş hiç kimse iddia edemez. Bir ilçemizde kadınlar gece vakti toplantı var diyerek evlerinden alınıyor, kocaları karşı çıkınca da ölümle tehdit ediyorlar. Bir ilimizde 40’yakın genç kız dağa kaçırılarak iğfal ediliyor ve siz bu halde ailelerinize dönemezsiniz diyerek orada zorla tutuluyorlar. İnsanlarımız namuslarıyla tehdit ediliyor. İslam dininin insanları köleleştirdiği savını ortaya atarak, inançlı vatandaşlarımıza Marksist, Leninist bir düşünce biçimini aşılamaya, onları kendi emelleri için kullanmaya çalışıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Vali Işın konuşmasını şöyle sürdürdü:

“PKK’nın dağ kadrosunda 6 bin civarında çocuk bulunuyor. Sadece son iki yıl içerisinde bölgemizde 20 yaşın altında 22 kişi ya teslim olmuş, ya kaçırılmış ya da güvenlik kuvvetlerimize yapılan saldırılarda yer almıştır. Geçtiğimiz yıl 10 tane üniversite öğrencisi, 2 tane lise öğrencisi kız PKK tarafından dağa kaçırılmıştır. Şehir yapılanmalarında bir sürü gencimiz kandırılarak, ellerine silah verilerek çatışmaya sokulmuştur. Ama PKK bu vahşi yüzünü kapatmak için, çatışmalarda ölü olarak ele geçirilen kişilerin üzerinden ajitasyon yaparak, karalama kampanyası yürütüyor. Seçimden önce kaçırılan 21 kişinin, 2 lise ve 10 üniversite öğrencilerinin, seçimin hemen akabinde kaçırılan 70 kişinin yaş ortalamasını sormak lazım. Bunların çoğunluğu, 15-19 yaş arası.”

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu