Kılıçdaroğlu, Mustafa Sarıgül'e çağrıda bulundu

Kılıçdaroğlu, Mustafa Sarıgül'e çağrıda bulundu


Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün CHP'ye katılmasıyla ilgili konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün CHP'ye katılmasıyla ilgili olarak, "Mustafa Sarıgül'ün durumu, bir başvuru olmadığı için Parti Meclisi'nde görüşülmedi. Sarıgül'den partiye dönüş için adım bekliyoruz. Kendisi hazır olduğu zaman başvurusunu yapar, Parti Meclisi'ne götürürüz" dedi.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk Televizyonu'nda canlı yayınlanan Enine Boyuna programında gazetecilerin sorularını yanıtladı.Kılıçdaroğlu, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün partiye katılımıyla ilgili olarak, "Mustafa Sarıgül'ün durumu bir başvuru olmadığı için Parti Meclisi'nde görüşülmedi. Sarıgül'den partiye dönüş için adım bekliyoruz. Eski hastalıklardan partinin arınması gerekiyor. Bölünme, hizipçilikle geliyorlarsa kimse gelmesin. Parti Meclisi'nin karar vermesi için kişinin başvurusu gerekiyor, böyle bir başvuru olmadığı için görüşülmedi. Kendisi hazır olduğu zaman başvurusunu yapar, Parti Meclisi'ne götürürüz. Gizli oylama yapılıyor, kabul edilirse üyemiz olur. Bu işin kuralı bu" ifadelerini kullandı.


Kılıçdaroğlu, Sarıgül'ün AK Parti'ye geçeceği yönündeki iddialarla ilgili bir soruya ise, "Sarıgül'ün bu yönde bir kararı var mı yok mu bilmiyorum. Fakat kendisi 'ben sosyal demokratım' diyorsa onun adresi CHP'dir o zaman, bu kadar açık" cevabını verdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu