Davutoğlu: Vesayet çabaları bizi yıldıramadı

Davutoğlu: Vesayet çabaları bizi yıldıramadı


Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti'nin 14. kuruluş yıldönümünde konuşuyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti kuruluşunun 14. yıldönümünde konuşuyor.

VESAYET ÇABALARI BİZİ YILDIRAMADI

İşte Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları:

Anadolu 2001'de yeni bir yükselişe hazırlanıyordu. 14 yıl, bu 14 yıla bakıp tekrar tekrar düşünmeliyiz. Nelerle karşılaşmadık ki? Vesayet çabaları, provokasyonlar, parti kapatma eylemleri... 14 yıl erdemin, irfanın, adaletin peşinde olduk. Biz hiçbir zaman kibire kapılmayız.

14 YIL ÖNCEKİ SÖZLERİ HATIRLATTI

Ahmet Davutoğlu, 14 yıl önce AK Parti'yi kurarak yola çıkan Erdoğan'ın, AK Parti Genel Başkanı olarak ağzından çıkan sözleri hatırlattı: Ne demişti genel başkanımız o zaman? Bundan sonra millet siyasetin arkasından gitmeyecek, siyaset milletin arkasından gidecektir.

"AK PARTİ MİLLETİN TA KENDİSİDİR"

AK Parti hareketi milletin ta kendisidir. Bu kadrolar kendi içinden 2 Cumhurbaşkanı 3 Başbakan 5 Meclis Başkanı çıkardı. Bu kadrolara rağmen harekete çıkıp vesayet sistemi kurmak isteyenler karşılarında AK Parti kadrolarını buldu ve bulacak. Asırlarca beslenen ve bütün bir aleme erdem hareketinin mekanı olmuş Anadolu 2001'de yeni bir yükselişe hazırlanıyordu. 

Her an imtihana hazır niyazda bekleriz. Bu muhasebeyi bir kez daha bugün sizlerle yapmak istiyorum.

"ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?"

Kurucu liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan partimizi kurduğu toplantıda yaptığı konuşmada 5 kurucu ilkesini ifade etmişti:

"Bugün Türk siyaset tarihine kollektikf liderlik anlayışının yerleştiği bir hareket olarak gireceğiz. 
Bugün yeni bir zihniyet ve özgür düşünce ortamı yeşerecek.
Bugün Türk siyaset tarihine her yönüyle şeffaf bir siyasal örgütlenme modelinin kurulduğu gün olarak geçecek.

Bugün siyaset tarihine koltuğa değil hizmete sevdadıların kurduğu AK Parti iktidarının kurulduğu gün olarak geçecek.

Bugünden sonra Türk siyaset tarihinde hiçbir şey eskisi gibi olmayacak."

"AK PARTİ BİR ORTAK AKIL HAREKETİDİR"

Evet, Türk siyasetinde hiçbir şey eskisi gibi olmadı olmayacak. AK Parti bir ortak akıl hareketidir. Afyon'dan çıkan bu gür ses her türlü denetime açık bir siyaseti hedefliyordu. O gün yasaklarla anılan Türkiye bugün özgürlüklerle anılıyor.

"MİLLETİMİZİN VERDİĞİ MESJAI DOĞRU ANLAMALIYIZ"

7 Haziran'da milletimizin verdiği mesajları doğru anlamalıyız. Milletimiz ne dediyse başımızın üzerindedir. Milleti iradesi üzerinde irade tanımadık, tanımayacağız. 7 Haziran'da millet AK Parti'yi birinci parti yaptı. Ama diğer partilerle birlikte hükümet sorumluluğu verdi. 7 Haziran'dan bugüne bir çok zorlukla başbaşa kaldık. Hiçbir şekilde ülkemizde 1 saniye bile hükümet boşluğu olmasına izin vermedik. 7 Haziran'da seçim sarhoşluğu içinde olanların blok iddiaları Meclis başkanlığı seçiminde sona erdi.

"TÜRKİYE'Yİ KAOSA SÜRÜKLEMEK İSTEYEN ÇEVRELER..."

Seçim meydanlarında demokrasiden barıştan bahsedenler bir baktık ki sırtımızı PKK'ya dayıyoruz diye açıklama yaptılar. Suruç katliamından sonra Türkiye'yi kaosa ve krize sokmak isteyen çevreler eş zamanlı olarak harekete geçti.

Her bedeli öderiz millete bedel ödetmeyiz, Türkiye'ye karşı eş zamanlı bir hareket vardı biz de bunlara bedelini ödettik. Son 30 yılın en etkin operasyonları yapıldı.

Şehitler verdik, yüreğimiz yanıyor. Gelecek nesillere bedel ödetmeyeceksek bugün gerekli tedbirleri almalıyız. Hepimiz çözüm sürecini milli birliğimizin ve kardeşliğimizin teminatı olarak gördük. Milli birlik ve kardeşlik olara k gördüğümüz bu sürecin gereğini yapacağımızı söyledik. Çözüm sürecini istismar ederek Güneydoğu ve Doğu'da her türlü baskıyı yaptılar.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Denizaltı projesinde sıra Muratreis'te
Türkiye
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Dünya
'720 bin Arakanlı çocuk kapana kısılmış durumda'

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu