Paralel Yapı PKK Omuz Omuza

Paralel Yapı PKK Omuz Omuza


Son günlerde gündeme gelen Adıyaman ile ilgili hazırladığımız özel dosyanın üçüncü bölümünde Adıyaman'da yaptığı hayırlı hizmetlerle gündeme gelen Vahdet Der Başkanı Sayın Bilal Demir ile Adıyaman'daki gelişmeleri konuştuk.

Adıyaman'da oynanan oyunların baş aktörleri olarak Paralel yapı ile PKK'nın birlikteliğine dikkat çeken Bilal Demir, Adıyaman üzerinde oynanan oyunlar hedefine ulaşamayacaktır, diyerek bu oyunun bozulacağını dile getiriyor.

Konu ile ilgili konuştuğumuz Vahdet Der başkanı Bilal Fidancı çarpıcı bilgilere yer verdi. Demir, 2010 yılında kurdukları Vahdet Der'in altı ay sonra paralel yapıya mensup polisler tarafından basıldığını, üye ve gönüllülerinin haksız yere gözaltına alınıp tutuklandığını ifade etti. Bilal Demir, Adıyaman'da yaşanan olayların yeni olmadığını, dört- beş yıllık bir birikiminin olduğunu söylüyor. Bilal Demir, "Derneğimiz 2010 yılında kurulduktan altı ay sonra paralel yapı mensubu kimi polisler tarafından hazırlanan uydurma iddianameler ile basıldı. Üye ve gönüllülerimiz bu uydurma iddianame gerekçesi ile tutuklanıp ceza yağmuruna tutuldu. Derneğimizin kurulduğu ilk altı ay içerisinde yaptığı yasal etkinlikler suç sayıldı. Valilikten izin alarak yaptığımız etkinlikler, iddianamede suç unsuru olarak gösterildi. Yaptığımız basın açıklamaları, piknikler hatta taziye ziyaretlerimiz bile suç sayıldı."

 
(Adıyaman Vahdet Der Başkanı Bilal Demir)

 

Vahdet Der'e yönelik operasyonları yürüten amirlerin ve polislerin paralel yapı bağlantısı nedeniyle görevden alındığını, paralel yapı ile bağları kesinleşen polislerin yaptığı operasyonların mercek altına alınmadığını, bu nedenle üye ve gönüllülerinin mağduriyetlerinin devam ettiğinin altını çizen Demir, bu mağduriyetin giderilmesi için kimsenin mücadele etmediğini söylüyor.

Paralel Yapı Zemin Hazırladı, PKK Adıyaman'a Yerleşti

Vahdet Der Başkanı Bilal Demir, paralel yapının beş yıllık zaman diliminde PKK ve bileşenleri için mevcut zeminin olgunlaştırdığını, bu zeminden istifade eden PKK ve bileşenlerinin ise Adıyaman'a yerleştiğini söylüyor. Demir, "Daha önce Adıyaman'da PKK ve bileşenleri parmakla sayılacak kadar az iken paralel yapının da desteği ile bugün Adıyaman'da bir milletvekili çıkardılar. Adıyaman'da yaşanacak terör olaylarının baş aktörü paralel yapıdır. Paralel yapıya mensup polisler, önce İslami sivil toplum kuruluşlarına baskı yapıp, çalışmalarını engelledi. Öte yandan PKK ve bileşenlerine göz yumarak şehre yerleşmelerini sağladı."

Amaç STK'ları İtibarsızlaştırmak

Paralel yapı ve PKK'nın Adıyaman'ı IŞİD üssü gibi göstermesinin asıl amacının STK'ları halkın gözünde itibarsızlaştırmak olduğunu belirten Bilal Demir, "İnsanlar oluşturulan bu algı nedeniyle çocuklarını camiye göndermekten çekiniyor. IŞİD üyelerinin Adıyaman'dan Suriye'ye gittiği ne kadar bir hakikat ise PKK yandaşlarının da Suriye'ye PYD saflarına katıldığı o kadar hakikattir. Adıyaman'a IŞİD cenazesi geldiğinde kıyametleri koparanlar, PYD saflarında öldürülen PKK'lıların cenazesine sesini çıkarmıyor. Birileri IŞİD üzerinden buradaki İslami duyarlılığı azaltmayı hedefliyor. Başarılı olamayacaklar. Adıyaman'da yıllardır Kürtler, Türkler, Süryaniler, Aleviler ve Sünniler sorunsuz bir şekilde yaşadılar. Bundan sonra da Allah'ın izni ile sorunsuz yaşayacaklar." dedi.

Mağduriyetimiz Henüz Giderilmedi

Üye ve gönüllülerinin 2011 yılında yapılan bir operasyonla haksız yere tutuklandığını ifade eden Demir, "Paralel yapının yaptığı bu operasyon nedeniyle üye ve gönüllülerimiz haksız yere tutuklandı. Bu tutuklamayı yapan paralel yapı polisleri görevden alındı ama olan bizim masum üye ve gönüllülerimize oldu. Bir an önce bu mağduriyetin görülmesi ve giderilmesini başta Adalet Bakanlığı olmak üzere tüm yetkililerden beklemekteyiz." dedi

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
CHP'li vekil "masum siviller" demişti, pkk yalanladı "bizim adamlarımız"
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
IKBY'de referandum sonuçları

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu