"CHP'nin Adıyaman Raporu Yalanlarla Dolu"

"CHP'nin Adıyaman Raporu Yalanlarla Dolu"


Haberseyret haber sitesi olarak Adıyaman'da yaşanan gelişmeleri yerinde inceleyip, Adıyamanlı vatandaşların konu ile alakalı değerlendirmelerini aldık. Adıyamanlı vatandaşlar CHP'nin hazırladığı raporun masabaşı hazırlanmış rapor olduğunu savunuyor.

CHP heyetinin hazırladığı raporda STK temsilcileri ve vatandaşlarla yapılan görüşmeler neticesinde hazırladığını ileri sürmüştü. Adıyamanlı vatandaşlar, "hazırlanan raporda ne görüşülen STK isimlerine ne de vatandaşların isimlerine yer verilmiş. Böyle bir rapor ne kadar inandırıcı olabilir ki?" diye soruyor.

CHP heyetinin IŞİD elemanlarını yetiştirdiğini ileri sürdüğü Maraşlılar Camisi ve Fatih Camisinde cami cemaati ile yaptığımız görüşmede cami cemaati IŞİD elemanlarının camiye gelmediğini söylüyor.

 

(CHP Heyetinin IŞİD'in eleman yetiştirme merkezi olarak gösterdiği Cami)

Konu ile ilgili konuştuğumuz cami cemaatinden Ahmet Gözlü, IŞİD elemanlarının camiye gelmediğinin altını çizerek "IŞİD, Türkiye'yi Darul-Harb ilan etmiştir. Darul-Harb ilan ettiği için devlet dairelerinde memur olmuyorlar, çocuklarını okullara göndermiyorlar, Cuma namazı için camiye gitmiyorlar, hatta diyanet imamlarının arkasında namaz bile kılmıyorlar. CHP heyeti camimizi IŞİD'in eleman yetiştirme merkezi olarak gösterdiği rapor tamamen yalandır. Şu çelişkiye bir baksanıza. Adamlar camileri kabul etmeyip camilerde namaz kılmıyorlar. CHP heyeti kalkmış camilere gitmeyen IŞİD'in cami üzerinden örgütlendiğini ileri sürüyor. Bu rapor kendisiyle çelişiyor"

 
(Maraşlılar Cami cematinden Ahmet Gözlü (61))
 

Ahmet Gözlü CHP'nin hazırladığı raporun tamamen art niyetli olduğunu ve Adıyaman'ı karalamaya yönelik provokatif bir girişim olduğunu söylüyor.

Adıyaman'dan YPG'ye katılıp öldürülenler neden dillendirilmiyor?

Ahmet Gözlü, "Doğrudur. Adıyaman'dan IŞİD'e katılanlar olmuştur. IŞİD'e katılım sadece Adıyaman'dan değil dünyanın her yerinden olmaktadır. Neden sadece Adıyaman gündeme getirilmektedir. Ayrıca Adıyaman'dan PKK'nın Suriye kanadı YPG'ye de katılım vardır. CHP heyeti hazırladığı raporda neden sadece IŞİD'i gündeme getirip PKK saflarına katılanları gündeme getirmiyor. Yoksa CHP heyeti YPG'yi terör örgütü olarak görmüyor mu?"

Camilerin hedef gösterilmesinin en büyük sebebi, halkın camilere olan teveccühünü azaltmaya yönelik provokatif bir girişim olduğunu söyleyen Cami cemaati, CHP heyetinin neden gelip yerinde inceleme yapmadığını merak etmektedir.

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu