Nerede sizin özgürlüğünüz ?

Nerede sizin özgürlüğünüz ?


ODTÜ'nün o çok özgürlükçü gençleri (!) bugün yeni bir skandala daha imza attılar.


Mayıs ayında başta İstanbul ve Ankara olmak üzere cadde cadde sokak sokak düşüncelere özgürlük,  naraları atan gençler meselelerinin çokta düşüncelere özgürlük olmadığını bugün bir kez daha göstermiş oldular

Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nde sol görüşlü bir grup öğrenci, okulun öğrencisi olmasına rağmen kampüs bahçesinde bekleyen başörtülü kız öğrencilere söz ve açtıkları pankartlarla tacizde bulundular. Her seferinde sözde özgürlük ve demokrasi için dil döken, basın açıklamaları yapan ve meydanlara inen bazı gruplar, aynı okulun öğrencisi olmasına rağmen başörtülü öğrencilerin okul bahçesinde durmalarını bile hazmedemeyerek ‘özgürlük' hakkı tanımadılar.

Sürekli cemaat vurgusu üzerinden öğrencileri kendilerince suçlayan sol görüşlü öğrenci grubunun yaptığı bu çirkin hareketin, kampüs içinde ki diğer öğrencilerden alkışlarla desteklenmesi ve öğrencilere baskının giderek artmasının ardından başörtülü kız öğrenciler sukunetlerinden taviz vermeyerek kampüs bahçesinden ayrıldılar.

 rezalete varan hallerini kampüsün çıkışına kadar takip ederek devam ettiren sol görüşülü gençler, yaptıkları bu çirkinliği bir de sosyal medya üzerinden paylaşıma sundurlar

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜ

ODTÜ'de yaşan bu olay üzerine sosyal medya üzerinden tepkiler ##FaşistODTÜlü hastag'ı altında dile geldi. ODTÜ Rektörlüğü başta olmak üzere YÖK ve ilgili kurumlar şikayet üstüne şikayet aldılar. Kampüs bahçesinde bu çirkin saldırıya mağruz kalan başörtülü öğrenciler ise yapılan o haksız hareket karşısında haklarını sonuna kadar arayacaklarını dile getirdiler.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Başbakan Yıldırım, Yarın Kılıçdaroğlu ile Görüşecek!
Türkiye
IKBY'de sevkiyatın askıya alınması söz konusu değil
Dünya
Bir darbede Merkel'den

Hava Durumu

13°
Detaylı Hava Raporu