Demirtaş, çağrısına yine askeri karıştırdı

Demirtaş, çağrısına yine askeri karıştırdı


'PKK derhal elini tetikten çekmeli' diye çağrıda bulunan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, çağrısına yine askeri de karıştırdı.

PKK'ya direk silah bırakma çağrısı yapamadığı için günlerdir eleştirilen HDP Eş Genelbaşkanın Selahattin Demirtaş, Van'da yaptığı son çağrısında Türkiye Cumhuriyeti'ni korumakla görevli olan askeri de işin içine katarak çağrısını yineledi.

Demirtaş, PKK'nın elini tetikten derhal çekmesi gerektiğini söylerken ordunun da operasyonları durdurması gerektiğini vurguladı.

İşte Demirtaş'ın açıklamalarından satır başları:

"BU HAFTA ÖNEMLİ GELİŞMELER OLABİLİR"

"Bu hafta bugün yarın önemli gelişmeler olabilir. Neye dayanarak söylüyorum halkın barış isteğine güvenerek söylüyorum. Annelerden babalardan rica ediyorum, ömrünüzü bu çocuklar için harcıyorsunuz bulunduğunu her yerde sesinizi yükseltin. Halk talimat verirse siyasetçiler onun gereğini yapmak zorunda kalırlar. Barış için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Gece gündüz bu çabanın içindeyiz.

"KAN DURSUN, BARAJ ALTINDA KALALIM"

Türkiye'nin yüzde 80'i barış istiyor. Biz de barış için çalışacağız. Tek derdimiz oy olsaydı,AK Parti'yi geriletmek olsaydı yerimizde otururduk. Savaş politikası AK Parti'yi bitirir. Bizim için önemli olan kanın durmasıdır. Baraj altında da kalabiliriz.

"PKK DERHAL ELİNİ TETİKTEN ÇEKMELİ"

Bugün iki tarafa da sesleniyoruz. PKK derhal elini tetikten çekmeli, hükümet bir an evvel diyalog için hazır olduğunu beyan etmelidir.

"BARIŞ ACİLDİR"

Koalisyon kurulur ya da kurulmaz, ama barış acildir. Sayın Davutoğlu bunu sizden talep etmiyoruz bunu yapmaya mecbursunuz. Gerçek iş yapıyoruz sonuç almak istiyoruz. Bekliyoruz, somut adımlar atılsın istiyoruz.

Kaynak : Haber7

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu