Erdoğan: 'Operasyonlar devam edecektir'

Erdoğan: 'Operasyonlar devam edecektir'


Cumhurbaşkanı Erdoğan Cuma namazı sonrası açıklama yapıyor...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yurtiçinde KCC-PKK ve diğer terör örgütlerine karşı yapılan Suriye sınırında ise DEAŞ'a karşı gerçekleşen operasyonlara yönelik açıklamalarda bulundu.

İŞ ÇIĞIRINDAN ÇIKMIŞ DURUMDAYDI

13 yıllık bir iktidar sürecinde öncelikle demokratik açılım süreciyle başlayan bir adım olduğunu söyleyen Erdoğan, "Milli birlik ve Kardeşlik projesi ile bu adımlarımızı birleştirmek ardından bir çözüm süreci ile taçlandıralım istedik. Ve attığımız bu adımlarda görünen o ki çözüm süreciyle taçlandırmak istediğimiz bu anlamlı yaklaşım istismar edildi.  Bölücü terör örgütü attığımız bu olumlu adımlara cevap vermediği gibi bunun istismarını yapmak suretiyle de ülkemizdeki demokratik yaklaşımı temel insan hak ve özgürlükleri noktasındaki yaklaşımımız her zaman istismarla karşıladı ve bu noktada 6-7 Ekim süreci bizim için üzüntü oldu. Bundan öte yol kesmelerle bizler için olumsuz gelişmeler oldu. Bütün bu olumsuz gelişmelerle birlikte Doğu ve Güneydoğu'daki vatandaşlarımız kendi istekleri istikamette kullanamadıkları gibi devamlı tehtidlerle karşı karşıya kaldılar. Son gelinen aşamada ise bu iş tamamen çığırından çıkmış durumdaydı ve güneydeki gelişmeleri de değerlendirdiğimiz zaman, Kuzey Suriye'deki yapılanmalar Türkiye'nin çok daha farklı bir adımı atmasını  gerekli kılıyordu" diye konuştu.

BU KARARLILIKTIR, HER TÜRLÜ ADIM ATILACAKTIR

Devlet içinde farklı bir devlet yapılanmasına müsaade etmeyeceklerini söyleyen Erdoğan, "Terör örgütleri silahı bırakmazsa neticesine katlanır.Burada tabii hedefler bellidir. DAEŞ başta olmak üzere gerek bölücü terör örgütü PKK olsun, bunun yanında DHKP/C olsun, diğer terör örgütleri olsun bizim için adlarının şöyle olması, böyle olması hiçbir şeyi değiştirmiyor. Bunların hepsi terör örgütüdür ve bu terör örgütlerine karşı da şu anda gerek hükümetimiz, güvenlik güçlerimiz yani devletimiz atılması gereken her türlü adımı atacaktır. Bu bir kararlılıktır çünkü devletimizin olduğu yerde biz farklı bir devlet yapılanmasına müsaade edemeyiz" dedi.

SADECE BU GECEYE YÖNELİK BİR OPERASYON DEĞİL

Operasyonların kararlılıkla süreceğini belirten Erdoğan, "Çarşamba akşamı Sayın Obama'yla da bir görüşmemiz oldu ve bu görüşmeyle de bölücü örgütün yanında DAEŞ terör örgütüyle mücadeledeki kararlılığımızı bizler teyit ettik. Dedik ki bizim için DAEŞ bir terör örgütüdür ve böyle bir terör örgütüne karşı Türkiye hassasiyetini kora eş zamanlı olarak ülkemizin 16 vilayetinde 300'e yakın noktada yapılan operasyonlarla bir süreçumaktadır. Bu hassasiyetimizin gereği olarak da bu gece bildiğiniz gibi ilk adım kararlı bir şekilde atıldı.Am başladı ve bu süreçle birlikte çok sayıda şu anda zanlı gözaltına alınmış vaziyette. Bu, sadece bu geceye yönelik bir operasyon değildir. Bu operasyon bundan sonraki süreçte de kararlı bir şekilde devam edecektir"ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Denizaltı projesinde sıra Muratreis'te
Türkiye
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Dünya
'720 bin Arakanlı çocuk kapana kısılmış durumda'

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu