Davutoğlu: İkinci bir emre gerek yok!

Davutoğlu: İkinci bir emre gerek yok!


Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP ile yapılan koalisyon görüşmesi sonrası açıklama yapıyor...

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu, Danıştay'a gelişinde Başkan Zerrin Güngör kapıda karşıladı.

Başbakan Davutoğlu'nun Danıştay Başkanı Güngör'ü ziyareti basına kapalı olarak gerçekleştirdi

Ziyaretin ardından Başbakan Davutoğlu açıklama yapıyor.

Davutoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları:

- Yargı ve Danıştay ile ilgili konuları istişare ettik. Bugğn sabah itibariyle başlayan operasyonla ilgili bilgi aktarmak iserim. Çevre ülkelerinin çoğunda kamu düzeni sarsılmış. Son derece kaotik bir dönem yaşanıyor. Türkiye bir taraftan kendi güvenliğini tahkim etmek zorunda. Çevre ülkelerin çoğunda günlük hayatı sürdürmek bile mümkün değil. Ama Türkiye bölgede çok güçlü bir devlet olduğunu ortaya koydu. Türkiye bir terör saldırısı ile karşı karşıya kaldı. 

"BUNLARIN BAĞLANTILI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ"

Suruç'ta DEAŞ saldırısı ve dün itibariyle sınırımızda DEAŞ tehdidi açıkça ortada. Bölgede PKK'nın Adıyaman'da askerimizi, Ceylanpınar'da, Diyarbakır'da şehit edilmesi ve bunları alçakça üstlenmesi... İstanbul sokaklarında yüzleri maskeli DHKP-C bağlantılı örgütlerin sahneye çıktığını görüyoruz. Bunların bağlantılı olduğunu düşünüyoruz. Teröre ve şiddete tebessüm edilmesi bir tesadüf değil. SuruÇ saldırı ile ilgili bu saldırı sadece o insanlara değil tüm Türkiye'yedir demiştim. Bunların karşısında bizim beklememiz söz konusu olamaz.

OPERASYONLAR SADECE NOKTASAL DEĞİL

Bu operasyonlar sadece noktasal değil, bu bir süreçtir. Bugünden itibaren bu şer odaklarına karşı yürüteceğimizi süreç geniş kapsamlıdır, bir günlük değildir. Özel Güvenlik Zirvesin'de de bunun tedbirlerini kararlaştırdık. Alacağımız tedbirler konusunda, dün akşam toplantı bitişi müteakip Sayın Cumhurbaşkanımıza kapsamlı bir bilgi aktardım. Yarın olağan görüşmemizi İstanbul'da kendisi ile gerçekleştireceğiz. 

İKİNCİ BİR EMRE GEREK YOK

Silahlı kuvvetlerimiz aldığı talimatla DEAŞ hedeflerini yüzde 100 isabetle ortadan kaldırmıştır.Cuma namazında müteakip Başbakanlık Kriz Masası'na gelerek detaylı bilgiler alacağım. Kim sınırımıza herhangi bir tehdit oluşturursa, hangi terör örgütü kim tehdit oluşturursa ikinci bir emre gerek olmasın gerekli tedbir alınacaktır.Askerlerimiz ve polislerimizin katilleri gerekli dersi almıştır. Bizim kimseyle bu anlamda bir savaşa girmek gibi, Suriye 4 yıldır savaşta ve Türkiye bu savaşa girmedi girmeyecek. 

ESED'İ BİLGİLENDİRMEMİZ SÖZ KONUSU DEĞİL

Türkiye kendi güvenliği ile ilgili kararı Ankara'da alır, kimseyi bilgilendirmez. Müttefik ülkeleri bilgilendirdi. Şam yönetimine bilgi verilmesi söz konusu değildir. 

Ayrıntılar geliyor..

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
'Türkiye de bazı yaptırımlar üzerinde çalışıyor'
Türkiye
Afyonkarahisar’da art arda iki deprem
Dünya
Bangladeş'e sığınan Arakanlı sayısı açıklandı

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu