Haluk Koç'tan 'İzmir' yorumu

Haluk Koç'tan 'İzmir' yorumu


Haluk Koç, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in “İzmir'in farklı bir dindarlığı var. İzmir'in bu dindarlığının biraz irfan geleneğine ihtiyacı var” sözlerini eleştirerek, "Diyanet İşleri Başkanı’nın İzmir'e dönük kategorik değerlendirmesi kabul edilemez” dedi.

Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen panoramik kütüphanenin açılışına katılan Haluk Koç, gündemle ilgili değerlendirme yaptı. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in “İzmir'in farklı bir dindarlığı var. İzmir'in bu dindarlığının biraz irfan geleneğine ihtiyacı var” sözlerini değerlendiren Koç, “Diyanet İşleri Başkanlığı bizim toplumumuz için önemli bir kuruluş, değerli bir kurumdur. Diyanet İşleri Başkanları toplum tarafından her zaman saygıyla görülen kişilerdir.

Diyanet İşleri Başkanı’nın İzmir'e dönük kategorik değerlendirmesi kabul edilemez. Siyaset yapmak istiyorsa, temsil ettiği makamı boşaltıp kendi görüşlerine yakın bir siyasi kurumda siyasetine devam etmesi daha doğru olur. İzmir'den ve İzmirlilerden özür dilemesi gerekir. Önemli noktalarda görev yapan kişilerin kendi görev alanları ile ilgili kamplaştırma gayretlerine destek olmaması gerekir” dedi.

“BDP YETKİLİLERİNDE SÜREÇLE İLGİLİ SORU İŞARETİ BELİRDİ”

Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in “Ben suç işliyorum” sözlerini de değerlendiren Haluk Koç, “Başından beri söylediğimiz, çözüm mü demokrasi mi? Evet çözüm, evet kardeşlik ama demokrasi içinde. Hukuk devleti kuralları içinde. Burada demek ki, kendilerinin kanun dışı süreç çalıştırdıkları konusunda bir ikrardır bu. Nitekim BDP yetkililerinde süreçle ilgili soru işaretleri belirdi. Yani hukuk dışlılığa, hukuki kılıf arama” diye konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'

Hava Durumu

22°
Detaylı Hava Raporu