Başbakan Davutoğlu'ndan önemli Suruç açıklaması

Başbakan Davutoğlu'ndan önemli Suruç açıklaması


Başbakan Ahmet Davutoğlu Suruç'ta meydana gelen saldırısı sonrası açıklamada bulunuyor...

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Suruç'taki saldırı ile ilgili soruşturma başlatıldığını söyledi. Türkiye'ye dönük eylemlerde bulunan terör örgütlerin asıl hedefinin Türkiye olduğunu söyleyen Davutoğlu, "Saldırı hepimizedir. Saldırıya karşı omuz omuza bir irade koymamız gerekiyor" dedi.

Davutoğlu'nun açıklamaları şöyle;

OMUZ OMUZA VERİLMESİ GEREKEN BİR ANDAYIZ

Kim nereden yapmış olursa olsun amacı ne olursa olsun bütün örgütlere karşı ortak tutum sergilemenin tam zamanıdır. Paris'te IŞİD'e karşı nasıl birlikte olunmuşsa bu saldırı karşısında da herkesin omuz omuza vermesi gereken bir andayız. Tarih herkesin aldığı tutumla yargısını verir.

ORTAK DEKLARASYONA İMZA ATMAK LAZIM

Bütün partilere çağrıda bulunuyorum. Birkaç gün önce ilk tur görüşmeleri bitirdikten sonra yaptığım çağrıda teröre karşı ortak bir deklarasyona imza atalım diye çağrıda bulunmuştum. O zaman saldırı yoktu. Bu noktada hükümet ortaklığı çabası içine girmişken, siyasi parti başkanlarına sesleniyorum bir araya gelerek ortak bir deklarasyona imza atmak lazım.

NE GEREKİYORSA YAPILACAK

Partimi ve şahsımı suçlayanlara sesleniyorum ne yapılması gerekiyorsa yapılacak. Medya kuruluşlarına sesleniyorum, insan canına kasteden terör olaylarına karşı hassas bir dil kullanmaya devam etsinler.

İLK BULGULAR IŞİD'İ GÖSTERİYOR

IŞİD'i terör örgütü olarak kabul eden ilk ülke Türkiye'dir. İlk bulgular IŞİD'i işaret ediyor ve canlı bomba. Bu terör örgütü Türkiye'de kargaşa çıkarmak istiyor. Şimdi sorumlu olan herkesin göstermesi gereken tavır birlik ve beraberlik tavrıdır. AK Parti hiçbir terör örgütüne destek olmamıştır, hiçbir terör örgütünü mazur gösterecek davranış içine girmemiştir.

BİR CESET TAMAMEN PARÇALANMIŞ

Şu ana kadar saldırganın kimliği tespit edilemedi. Kaybettiğimiz vatandaşlarımızın tümünün beden bütünlüğü anlamında sorunu yok ama bir cenaze tamamen parçalanmış olması sebebiyle bir canlı bomba düşüncesi söz konusu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İran İsrail'e ait hedeflerin koordinatlarını paylaştı
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
İran İsrail'e ait hedeflerin koordinatlarını paylaştı

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu