AK Parti - CHP koalisyonu uzun ömürlü olur mu?

AK Parti - CHP koalisyonu uzun ömürlü olur mu?


Koalisyon görüşmeleri ara vermeden devam ediyor. Bu görüşmeler bazen kameraların karşısında bazen de perdenin arkasında gerçekleşiyor. Şu ana kadar öne çıkan en büyük koalisyon ihtimali AK Parti - CHP... Peki AK Parti ile CHP koalisyon kurabilir mi? Bu koalisyon kurulursa uzun ömürlü olur mu? İşte her iki partinin koalisyon sürecinde en çok sorun yaşayacakları bazı konu başlıkları...

Koalisyon ihtimalinin en kuvvetli olduğu iki parti olan AK Parti ile CHP'nin kuracağı koalisyon hangi maddelerde büyük sorunlar yaşar?

Her iki partinin politikasına baktığımızda CHP, Paralel Yapı ile ittifak içerisindeyken AK Parti tam saha devleti kontrolü altına almaya çalışan bu yapıyla mücadele ediyor.

İç güvenlik yasası ve benzeri konularda AK Parti'nin tavrı terörü bitirmeye yönelikken, CHP iç güvenlik yasasının en büyük karşıtıydı.

Eğitim politikalarında da her iki parti farklı uçlarda bulunuyor. 4+4+4 sistemini ve din derslerini kaldıracağını söyleyen CHP'ye karşı AK Parti bu eğitim sisteminin koruyup daha da geliştirme taraftarı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan resti çekti! 'Her tarafı mezar ederiz'
Türkiye
Dolu uyarısı İstanbul'da vatandaşları alarma geçirdi
Dünya
"ABD'ye minnettarız!"

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu