Başbakan Davutoğlu bayramlaşma programında konuştu

Başbakan Davutoğlu bayramlaşma programında konuştu


Başbakan Davutoğlu, partisinin İl Başkanlığı'nın bayramlaşma programında konuştu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ramazan Bayramı'nın ilk gününde partisinin İl Başkanlığı'nda düzenlenen bayramlaşma programına katıldı.Davutoğlu, programda partililere seslendi.

YÜZDE 60'LIK BLOK ÇÖZÜLDÜ

Davutoğlu, Meclis Başkanlığı seçimlerini hatırlatarak  "Meclis Başkanlığı için hazırlandık ve AK Parti adayı seçildi yüzde 60'lık blok çözüldü." dedi.

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

AK Parti sadece Türkiye'nin değil Balkanların, Asya ve Afrika'nın da siyasi hareketidir. Bütün bu tarihi birikimi Sultanahmet Camii'nde gördük çünkü İstanbul saadet diyarıdır. 7 Haziran seçimlerinden çıktıktan sonra muhasebe yapılmaktadır. geçtiğimiz hafta Bosna'daydık hepsi bilir ki gözlerinde bir damla yaş olursa onu silecek olan Türkiye'dir, AK Parti'dir.

TÜRKİYE'NİN GÖNÜL ANAHTARI AK PARTİ'NİN ELİNDE

Birileri tek parti iktidarı olmamamız dolayası ile neredeyse şenlik yapmaya kalktılar bir aylık süreç gösterdi ki Türkiye'nin gönül anahtarı daima AK Parti'nin elinde olacak.

İnşallah Osmanlı düzenini bugünlere getireceğiz. İstediler ki bir hayal kırıklığı olsun olmadı olmayacak. Bütün teşkilatımız ile görüştük ve geleceğin planlamasını yaptık. AK Parti tek başına iktidar olamadı diye şenlik yapanlar bilsin ki arkamızda milletin, müminlerin, mazlumların duası varken kimse durduramayacak.

AK Parti herkesle görüşme yapacağını ortaya koydu. 7 Haziran'da yaptığım konuşmadan sonra hiçbir şey değişmedi o gece ne söylediysek şimdi de aynısını söylüyoruz.

MECLİS BAŞKANLIĞI SEÇİMİ

Biz bunları söylerken milli iradeden bahsederken onlar yüzde 60'lık bloktan bahsettiler hayali bir bloktan bahsettiler bizse ilkeli bir şekilde Meclis Başkanlığı için hazırlandık ve AK Parti adayı seçildi yüzde 60'lık blok çözüldü.

BAYRAMDAN SONRA GÖRÜŞMELERE DEVAM

Değişik senaryolar gündeme getirdiler bunlar başarıya ulaşamadı ulaşamayacak. Meclis Başkanlığı ve Başbakanlığı hak eden yegâne parti AK Parti'dir. Muhalefet parti liderlerine birkez daha sesleniyorum heybemizde ne varsa bu ülke için ortaya koyalım zamana oynamak yerine AK Parti öncülüğünde hükümet için hareket etmeliyiz. Bayramdan sonra görüşmelere devam edeceğiz. Bakanlar Kurulu ülke hizmetine devam edecek. Geçtiğimiz gün yaptığım teklifi tekrar ediyorum. Çevredeki ataş çemberinden Türkiye barış ile çıkacaktır özellikle HDP'ye çağrımız şudur gelin birlikte ortak bir deklarasyona imza atalım şiddet ve teröre karşı hak, adalet ve barışın yanında olacaktır. Türkiye'nin her yerinde barışı egemen kılmak için çalışmaya devam edeceğiz.

"AK PARTİ MİLLİ İRADEYE GİTMEYE HAZIRDIR"

Kendi ailenizle bayramlaşmadan buraya geldiniz. İnşallah hükümet kurulur AK Parti kadroları çalışmaya hazırdır. Muhalefet partilerinin uyumsuz tavırlarından dolayı hükümet kurulmazsa AK Parti milli iradeye gitmeye hazırdır.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu