Battal İlgezdi'den herkese sus payı!

Battal İlgezdi'den herkese sus payı!


Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin yaptığı yolsuzlukların ortaya çıkmaması için; hakim, savcı ve gazetecilere rüşvet olarak daire verdiği ortaya çıktı.

İçişleri Bakanlığı'nın; CHP'li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi hakkında Ataşehir'in Küçükbakkalköy, Barbaros ve İçerenköy ilçelerinde imar yolsuzluğu yaptığı ve alınan yıkım kararlarını uygulamadığı yönündeki iddiaların araştırılması için soruşturma izni vermesi korkunç gerçeği ortaya çıkardı. Battal İlgezdi'nin; yaptığı yolsuzluk ve usulsüzlüklerin ortaya çıkmaması için hakim ve savcılar ile gazetecilere daire verdiği öğrenildi.

KOOPERATİF YOLSUZLUĞUNUN ORTAYA ÇIKMAMASI İÇİN HAKİM VE SAVCILARA SİTE YAPILDI!

Battal İlgezdi'nin; Küçükbakkalköy'deki 775 sayılı gecekondu yasası kapsamına giren ve kat karşılığı bina yapılamayan, yalnızca kooperatifle bina yapılabilen alanda göstermelik bir kooperatif kurması ve sahte üyelerin ortaya çıkmasının ardından hakim ve savcıları susturmak için "Öz Adalet" adıyla site yaptırdığı ortaya çıktı. 

Battal İlgezdi'nin yaptırdığı Erguvan evlerinin ortasında yer alan Öz Adalet Sitesi'ne çok sayıda hakim ve savcının düşük fiyatlarla daire verildiği ifade edildi. 

KOOPERATİF BAŞKANI SEYFİ OKTAY'IN YEĞENİ HAKİM SÜLEYMAN KOÇ!

Öz Adalet Sitesi'nin kurulmasına yönelik kooperatifin başkanlığını dönemin Adalet Bakanı Seyfi Oktay'ın yeğeni hakim Süleyman Koç'un yaptığı öğrenildi. 

GAZETECİLERE DE ERGUVAN VE BUKET SİTESİ

Battal İlgezdi'nin; Erguvan evlerinin yapımındaki yolsuzluk ve usulsüzlüklerin ortaya çıkmaması için gazete yöneticileri ve muhabirlere de "Erguvan" ve "Buket" isimli iki site yaptığı öğrenildi. Battal İlgezdi ve Ataşehir Belediyesi'ne yasa dışı işlemlerini yazmayan gazetecilere ücretsiz yada düşük ücretlerle lüks daireler verildiği öğrenildi.

BATTAL İLGEZDİ'NİN KARA PARA TRAFİĞİNİ YÜRÜTEN 3 İSİM

Öte yandan; Ataşehir Belediyesi'nin kara para trafiğini Erol Ayar, Battal İlgezdi'nin yeğeni Özkan Kınalı ve Ataşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Alım Satım Müdürü Şafak Şahin'in yürüttüğü tespit edildi. 

Erol Ayar'ın Battal İlgezdi'nin kara kutusu ve sırdaşı olduğu, belediyede Faruk ismini kullandığı öğrenildi. Battal İlgezdi'nin muhasebecisi olan Erol Ayar'ın; Ataşehir Belediyesi'nde görevi olmamasına rağmen belediye binasında odasının olduğu tespit edildi.

Kaynak: Yeni Akit

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

  • doğan

    26 Temmuz 2015 16:22

    Cevap Ver

    battal ilgezdi trendist ataşehirde 85 tane daireyi zimmetine geçirdi kilit isimde şemsettin doğan

Gündem
Erdoğan'dan Trump ve ABD'ye çok sert sözler!
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
Petrol zengini ülkenin ekonomisi çöküyor

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu