Türkiye'nin doğal güzellikleri ziyaretçilerini bekliyor

Türkiye'nin doğal güzellikleri ziyaretçilerini bekliyor


Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş, tabiatla iç içe bir bayram geçirmek isteyenleri milli parklara ve tabiat parklarına davet etti.

Milli parklar ve tabiat parkları havası, suyu, tarihi ve doğal kaynak değerleri, tabii görünümleri ve sakin ortamlarının yanı sıra vatandaşlara eğlenme, dinlenme ve boş zamanları değerlendirme imkanı sağlaması ile özellikle şehirlerde yaşayan insanlar için cazibe merkezleri oluyor. 

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü vatandaşların ramazanda olduğu gibi bayramda da herhangi bir aksilik yaşamadan huzur içinde milli parkları ve tabiat parklarını kullanmaları için gerekli tedbirleri aldı.

Bu kapsamda 40 milli park ve 203 tabiat parkındaki bütün tesislerin bakım ve tadilatları yapıldı.

Alanların temizliği için gerekli önlemler alınırken, yeteri kadar görevlinin hazır bulundurulmasına yönelik planlamalar yapıldı.

Vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit edecek her türlü duruma karşı da gerekli güvenlik tedbirleri alındı.

- "Yangınlara sebebiyet verecek ihmallerden kaçınılmalı"

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş, vatandaşların Ramazan Bayramı'nı coşkusuyla yaşayabilmeleri için üzerlerine düşen görevi yerine getirerek, gerekli tedbirleri aldıklarını kaydetti.

Taş, "Vatandaşlarımızı tabiatla iç içe bir bayram için milli park ve tabiat parklarına davet ediyor, tabii alanlarımızdan faydalanan vatandaşlarımızdan da bu alanlarda gereken hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz" ifadesini kullandı.

Vatandaşların, orman yangınları konusunda tedbirli olmaları gerektiğini vurgulayan Taş, milli parklar, tabiat parkları ve orman içerisinde yangınlara sebebiyet verecek ihmallerden kaçınılmasını istedi.

Taş, vatandaşların Ramazan Bayramını kutlayarak, huzur içinde bir bayram geçirmeleri dileğinde bulundu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan: İnsansız tankları da üretir hale getireceğiz
Türkiye
'Türkiye nüfusunun 2040'da 100 milyonu geçmesi bekleniyor'
Dünya
İbrahim Kalın: PYD ve Esed anlaşsa bile Afrin Operasyonu sürecek

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu