Kürtlerin Temsilcisi’nden Demokratik Hareketler(!)

Kürtlerin Temsilcisi’nden Demokratik Hareketler(!)


Kurulduğu günden bu yana Kürtlerin temsilcisi olduğunu iddia eden terör örgütü PKK yanlıları ile şehir yapılanması KCK’nın organize edip teşvik ettiği kundaklama operasyonları son zamanlarda hız kazanmış durumdadır.

Araç kundaklama, iş makinesi yakma, baraj şantiyelerini sabote etme ve baraj yapımında kullanılan araçların tahrif edilmesi, PKK/HDP’nin son demokratik, özgürlükçü(!) eylemleridir.

Kürt halkının temsilcisi olduğunu iddia edip, Kürtlere hizmet etmek için kurulan barajların, yapılan yolların saldırıya uğraması için çaba sarf edip politika belirlemenin Kürtlere ne gibi bir hizmeti olabilir?

Çeşitli bahanelerin arkasına sığınarak yapılan yolları ve barajları hükümetin bilinçli politikası olarak nitelendirmek akıl kârı mıdır?

Kırk yıldan bu yana hep Kürtlere zarar vermiş bir yapı nasıl olurda Kürtlerin temsilcisi olduğunu iddia eder?

Bölgede okulları, eğitim kurumlarını, Kuran Kurslarını, dernekleri, baraj şantiyelerini, yol yapımında kullanılan araçları, köprüleri hedef tahtasına koyup yok etmek için gece-gündüz çalışan bir örgüt, bu yaptıklarıyla mı Kürt halkının temsilcisi olacak? Asla ve Kella…

Baskı, şiddet ve terör bu bölgeye gözyaşından başka bir şey getirmedi. Gözyaşını, kanı ve cenazeleri politika aracı olarak kullananlar, bu yaptıklarıyla asla muvaffak olamayacaktır.

Terör örgütü PKK’nın son zamanlarda yakıp yıktığı çalışmalara bir göz atacak olursak;

Siirt- Pervari

Siirt''in Pervari İlçesinde Jandarma karakoluna onarım için kum taşıyan 4 kamyon eli kanlı pkk'lılar tarafından ateşe verildi.

Ağrı – Doğubayazıt

PKK mensubu teröristler Doğubayazıt-Iğdır ve Doğubayazıt-İran karayolunda 3 tırı durdurdu. Sürücüleri araçlardan indiren teröristler, daha sonra benzin dökerek 3 tırı ateşe verdi.

Hatay

Hatay Belen Güzelyayla Mahallesi bölgesinde Belen Orman İşletme Şefliği’ne ait orman kesim alanında kesim işi yapan 6 işçiyi tehdit ederek bölgeden uzaklaştıran terör örgütü mensupları, 2 adet traktör ile 3 adet ağaç kesim motorunu yaktığı, 1 adet cep telefonunu ise yağmaladığı ortaya çıktı.

Adıyaman - Çelikhan

Çelikhan ilçesinde yapımı süren baraj inşaatındaki 5 iş makinesi, terör örgütü PKK mensupları tarafından ateşe verildi.

Ağrı – Doğubayazıt

PKK mensubu bir grup Doğubayazıt-Iğdır karayolunda gece saatlerinde beton mikserini benzin dökerek ateşe verdi

Siirt

Siirt'te bir şantiyeye giren maskeli PKK'lılar 4 mikser aracı ve bir kamyonu benzin dökerek yaktı. 3 patlamanın meydana geldiği olayda çıkan yangını itfaiye söndürdü.

Muş

Muş'ta bir grup silahlı PKK'lı yol keserek araç yaktı, araçta bulunan baba ve oğlunu kaçırdı.

Diyarbakır – Silvan

Temeli atıldıktan kısa süre sonra mühendisleri kaçırılan, müteahhit ve işçileri tehdit edilen, şantiyede kullanılan araçları yakılan ve örgütün bu güne kadar 15 kez saldırı düzenlediği Diyarbakır'daki Silvan barajı hala saldırıların hedefindedir.

Barajlar Hedefte

Adıyaman’ın Çelikhan ilçesine bağlı Koçali Barajı, Diyarbakır’ın Silvan İlçesinde yapımı devam eden baraj, Uludere'nin Hezil, Ortasu çayları üzerinde yapılan Silopi, Şırnak, Uludere, Ballı, Kavşaktepe, Musatepe, Çetintepe, Güzeldere çayı üzerindeki Gölgeliyamaç, Çocuktepe, Şemdinli-Yüksekova ilçeleri arasında Beyyurdu ve Aslandağ'ın yer aldığı 11 baraj terör örgütünün hedefleri arasındadır.

KCK Barajlardan Rahatsız

Terör örgütü KCK, yapımı devam eden yol, baraj çalışmalarının çözüm sürecini sabote eden bir sebep olduğunu ileri sürerek küstah açıklama yapmıştı. KCK yetkililerinin yaptığı açıklamanın bir kısmını sizlerle paylaşıyoruz;

"Türk devleti 'Ben devletim, bildiğimi yaparım' diyerek ateşkese uymamış, sürekli çatışmalara yol açacak edimlerde bulunmuştur. Hâlbuki ateşkes ve çatışmasızlık her gücün ateşkesin başlamasından önceki konumunda kalması; ateşkesi bozacak adımlar atmaktan kaçınması demektir. Türk devleti ise onlarca karakol, askeri amaçlı yol, ve askeri amaçlı barajlar yaparak ateşkes koşullarını demokratik siyasal çözüm için değil, yeni bir savaş için ciddi bir hazırlık yapmak ve gerçekleşecek savaşta avantajlı konuma gelmek için kullanmıştır.

"Türk devletini karakol, askeri amaçlı yol ve barajlar yapmaması konusunda sürekli uyarmış, bunların ateşkesi bozmak ve savaşı başlatmak anlamına geldiği vurgulanmıştır.”

Bölgede yapılan her türlü yatırımı askeri amaçlı olarak gören PKK/KCK/HDP, bu yatırımlardan rahatsız. Binlerce kişinin istihdam edileceği bu barajlar, PKK/KCK/HDP’nin “Ezilen Kürtler” projesini sabote edeceği düşüncesiyle bu kadar tepkiye maruz kaldığı ifade edilmektedir.

Munir Aydın - Haber Yorum

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
HDP'li vekil Sarıyıldız bomba eğitimi almak için bulunduğu PKK kamplarında ortaya çıktı
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
İbrahim Kalın: PYD ve Esed anlaşsa bile Afrin Operasyonu sürecek

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu