Cübbeli Ahmet Hoca'dan Suriye yorumu

Cübbeli Ahmet Hoca'dan Suriye yorumu


Cübbeli Ahmet Hoca geçen günlerde katıldığı televizyon programında Suriye müdahalesi ve İran politikaları ile ilgili çeşitli açıklamalrda bulundu.

Cübbeli Ahmet Hoca geçen günlerde katıldığı televizyon programında Suriye müdahalesi  ve İran politikaları ile ilgili çeşitli açıklamalrda bulundu.  Cübbeli; ” Irak Sünni rejimdir, İran ise Şii rejimdir. Şia'nın kıblesi Kerbela'dır. İran tarafından oraya çok önem verildiği için oraların alınması (Kerbela'nın) düşüncelerindeler ” dedi. Cübbeli, “ İran Amerika'yı tuttu. Şia'nın yardımı olmasaydı ABD Irak'a giremezdi ” dedi.

Çaldıran savaşında Yavuz Sultan Selim'in haklı olduğunu iddia  eden Cübbeli: “ Yavuz olmasa bu iklim Şia olmuştu . Yavuz Selim haklıdır. Ulemadan Şeyh'ül İslamların fetvasıyla amel etmiştir ” şeklinde konuştu.

Sunucu ve yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı'nın “ Türkiye şuan Suriye'ye girse, Esad'ı yıkmak için savaşsa meşru mudur? ” şeklindeki sorusuna  cevap veren Cübbeli “ Bu adamlar Şii'dir. Burada bir zulüm yapılıyor ” dedi

Kütahyalı'nın “ Sünniler Şiilerle savaşırsa Şiileri öldürmek caiz midir? ” şeklindeki sorusuna ise Cübbeli “ Zaten şiiler devamlı Müslümalarla savaşır. Hayatta bir gavurla savaştıkları görülmemiştir ” açıklamasında bulundu

Kütahyalı'nın “ ABD ile Türkiye ortak operasyonla Şam'a girse caiz midir? ” sorusuna Cübbeli, “ Türk devleti yardım etme gücünü kendinde bulamazsa, ‘ben buraya girerim çıkamam, benim devlet de zedelenir' diyorsa girebilir ” cevabını verdi.

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

  • davamız islam

    02 Eylül 2013 15:22

    Cevap Ver

    allah seni islah etsin senin arkana takılanlara da akıl feraset versin ne diyeyim sapık fitneci herif

Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

15°
Detaylı Hava Raporu