TÜSİAD, koalisyonda diretiyor

TÜSİAD, koalisyonda diretiyor


TÜSİAD Başkanı Başaran Symes: Biz koalisyon için umutluyuz. Erken seçim tartışmaları için çok erken değil mi?

TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes, CNN Türk’de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Seçimlerden sonra vakit kaybetmeden canla başla çalıştıklarını ifade eden Başaran Symes, bir an önce hükümetin kurulmasını istediklerini belirtti. Başaran Symes, TÜSİAD olarak doğru bildikleri şeylerde seslerini asla kısmayacaklarını sözlerine ekledi.

BİR AN ÖNCE HÜKÜMET KURULMALI

TÜSİAD olarak bir an önce hükümetin kurulması gerektiğini belirten Başaran Symes, “Biz seçimlerin ardından, hemen anakaraya gittik. Tüm siyasi partiler sivil toplumun, iş dünyasını görüşünü alma konusunda son derece duyarlılar. Biz hükümetin şekline içeriğinde kimlerin olacağından çok kapsamına, gücüne bakıyoruz. İki büyük parti matematiksel olarak da desteklenen bir şekilde, doğal olarak daha güçlü olur. Bu hükümetin hakikaten çok temel noktalarda Türkiye’nin yatırım ortamını açacağı, kaliteli büyümeyi destekleyecek bir hükümet olması gerektiğini düşünüyoruz. Biz birlikte çalışmak için heyecanlıyız, o yüzden de biz hep diyoruz, vakit kaybetmeyelim, hemen hükümet kuralım” dedi.

İşte Başaran Symes’in konuşmalarından satır başları:

DOĞRU BİLDİKLERİMİZDEN SESİMİZİ KISMAYACAĞIZ

“Şu anda biz yeni yönetim kurulu olarak, tüm emeğimizi Türkiye için daha iyi neler yapabiliriz diye düşünerek hareket etmeyi hedefliyoruz. İş yaparak konuşalım, işlerimizle gündeme gelelim diyorum. sivil toplum iş dünyası siyasilerle birlikte çalışırsak daha iyi işlere imza atarız. Tek başımıza bizim yaptığımız işin bir yararı olmak. Sesimizi de doğru bildiğimiz şeylerde kısmayacağız. Doğruyu söylemek bir sorumluluktur, bence cesaret değildir”

“KOALİSYONDAN UMUTLUYUZ”

Biz koalisyon için umutluyuz. Erken seçim tartışmaları için çok erken değil mi? Bizim Ankara izlenimlerimize geri dönersek, siyasi parti liderlerimiz kırmızıçizgilerini seçimden sonra da doğal olarak tekrarlıyorlar. Kırmızıçizgiler ortak paydada bir hükümet kurmak için aşılmayacak kadar sert değil. Koalisyondan korkmak gibi bir şeyi düşünemiyorum. Koalisyonlardan çok güzel işler çıkabilir. Koalisyona da biz bu şekilde bakıyoruz. Ortak paydalarda anlaşılmış ama bu partilerin ortak paydalarından çok Türkiye’nin ortak paydalarında olmalı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Muğla'da akılalmaz olay! .
Türkiye
ÖTV, MTV arttı… Gözler o sektöre çevrildi
Dünya
İtalya bölünme için ilk adımı attı

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu