Erdoğan: Koalisyon hükümetine ihtiyaç var

Erdoğan: Koalisyon hükümetine ihtiyaç var


Yeni hükümetin bir an önce kurulmasını temenni ettiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'nin geçmişini tartışan değil, mevcut sorunların çözümü ve geleceğin inşası konusunda irade ortaya koyacak bir koalisyon hükümetine ihtiyaç var" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin düzenlediği iftar programında konuştu. Erdoğan yeni hükümetin bir an önce kurulmasını temenni ettiğini söyledi.

“Bu konuda tüm partilere sorumluluk düşüyor” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Temennim, Türkiye'nin içinde bulunduğu şartların hassasiyetine uygun şekilde yeni hükümetin bir an önce kurulmasıdır” dedi.

“Bugün Türkiye'nin geçmişini tartışan değil, mevcut sorunların çözümü ve geleceğin inşası konusunda irade ortaya koyacak bir koalisyon hükümetine ihtiyaç var” diyen Erdoğan, “Böyle bir uzlaşma sağlanamadığında çözüm mercii yine millettir” diye konuştu.

“Koalisyon görüşmelerinin olgunlaşmaya başladığını gördük” diyen Cumhurbaşkanı, Başbakan Davutoğlu’na hükümet görüşmeleri konusunda başarılar diledi.

‘Yaptığım her şey Anayasa’ya uygundur’

Cumhurbaşkanı Erdoğan görev ve yetkilerine uygun davrandığını vurgulayarak, “Cumhurbaşkanlığı görevini üstlendiğim günden beri yaptığım her şey Anayasa'ya ve milletime olan taahhütlerime uygundur” dedi.

“Şahsımla ve Cumhurbaşkanlığı makamıyla ilgili ortaya atılan iddialar, iftiradan, yalandan ve yanlıştan ibarettir” diyen Erdoğan, “Cumhurbaşkanı olarak hukukun dışına çıkan en küçük bir tasarrufum, en küçük bir adımım, en küçük bir girişimim olmadı, olmayacak” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle devam etti:

“Ortaya atılan iddiaların bir kısmı Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nı halkın seçmesiyle birlikte yeni dönemin başladığını anlayamayanlardır. Sürekli akıl ve yalanlar ile kendilerince algı operasyonu yapıyorlar, ne yaparlarsa boş.”

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Muğla'da akılalmaz olay! .
Türkiye
Kayseri'deki terör saldırısı davası yarın başlıyor
Dünya
Sosyal medyada 'günaydın' yazdığı için gözaltına alındı

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu