PKK Saflarında Tatile Giden Yabancı Askerler(!)

PKK Saflarında Tatile Giden Yabancı Askerler(!)


PKK’nın Suriye’deki askeri kanadı YPG’nin saflarında IŞİD’e karşı savaşan binlerce asker mevcuttur. Bu askerlerin içerisinde en dikkat çekici olanı Dünya’nın çeşitli ülkelerinden gelen yabancı uyruklu askerlerdir.

Bu askerlerin çoğu ABD uyruklu ve ABD ordusunda görev almış kişilerdir. Bu askerlerin neden PKK/PYD saflarında savaştıklarını gelin hep beraber irdeleyelim…

Conilerin PKK Aşkı Platonik mi?

PKK/PYD saflarında savaşa katılan ülkeler arasında Hollanda, İsviçre, İspanya, ABD, Fransa, Almanya, Kanada, İngiltere gibi ülkelerden gelen, çoğu eski asker olan ithal hevallerden oluşmaktadır. Bu askerlerin PKK/PYD saflarında yer almaları toprakları işgal edilmiş bir ırkı yeniden topraklarına kavuşturup özgürleştirmek midir? Yoksa mazlum kisvesi altında despot uygulamalarıyla kendilerinin dışında hiçbir oluşuma izin vermeyen PKK/PYD’nin zulmünü katmerleştirmek midir? Şayet ithal heval conilerin amacı toprakları işgal edilmiş bir ırkı özgürleştirerek yeniden topraklarına kavuşturmak ise bugüne kadar toprakları işgal edilmiş dünya mazlumları için neden bu dirayeti göstermediler? 

Coniler ile PKK arasındaki bu aşk platonik midir? PYD saflarında savaşmanın Avrupalı ülkelere bir getirisi olacak mı? Mesela Türkiye Avrupa’nın direttiği bazı uygulamaları yerine getirmediğinde PKK/PYD’ye “Biz size Kobani’de yardım ettik. Siz de Türkiye’de bize yardım edin. Türkiye’nin devlet erkânı bizim direttiğimiz uygulamaları yerine getirmiyor. Bir karışıklık çıkarıp; bakın bizim söylediklerimizi yerine getirmezseniz, içinizdeki bazı dostlarımızla ülkenizde bir iç savaş çıkarırız.” mı diyecekler?

Nitekim terör devleti israil tarafından Mavi Marmara hadisesinden sonra PKK tarafından bir deniz saldırısı gerçekleştirildi. PKK’nın bu deniz saldırısı hem kendi ilki idi hem de kimin piyonu olduğunu açıkça ortaya çıkarmıştı. Bu örnek yukarıdaki hipotezin bir kanıtıdır.

Yeni Bitme Hevaller Neden PKK/PYD’yi Seçti?

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelip PKK/PYD’nin safında savaşan bu masum görünümlü caniler, neden PKK/PYD saflarını tercih etmiş olabilirler? PKK/PYD daha mı özgürlükçü?
Hayır.

Conilerin PKK/PYD’yi seçmelerinin en büyük sebebi PKK/PYD’nin ideolojik olarak İslam’ın karşısında yer edinmeleridir. Zira Kobani’deki savaş PKK/PYD tarafından Batı medyasına “İslami cihada karşı verilen bir savaş” olarak lanse ettirilmektedir. Bu konuda PKK/PYD medyasının haber dili incelendiğinde bu sonuca rahatlıkla varılabilir. Ayrıca Ak Parti hükümetinin IŞİD yanlısı gösterilmesinin de etkisi çok fazladır.
Avrupa ülkelerinin Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı göz önüne alındığında, conilerin PYD savaşına destek vermelerinin asıl amacı ortaya çıkmış oluyor. Nedir bu amaç?

PKK/PYD’nin saflarına katılan coniler dünyaya şu mesajı vermeyi amaçlıyorlar; “Ak Parti hükümeti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın IŞİD’i desteklemelerine karşın biz burada PKK/PYD saflarında IŞİD’e karşı savaşıyoruz.” 

Dünya kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan bu algıda kısmen başarılı oldular. PKK/PYD medyasının conileri “Özgürlük Savaşçıları(!)” olarak göstermelerinin de asıl amacı budur.

Coniler Sadece PKK/PYD Saflarında Savaşıyor mu?

Elbette ki, HAYIR! PKK/PYD safında savaşanlarının yüzde doksanı asker kökenlidir. ABD’nin öncülüğünü yaptığı koalisyon uçakları havadan bomba yağdırırken asker kökenli coniler karada PKK/PYD askerlerine eğitim de veriyor. ABD’nin eğittiği bu askerler, ABD ile Türkiye arasındaki politik zeminin durumuna göre görev alabilecek seviyeye getirilmeye çalışılıyor. Olur da bir gün ABD ile Türkiye arasında politik bir kriz yaşanırsa eğitilmiş bu askerler bizzat devreye sokulacaktır. 

Siyasi stratejiden zerre kadar anlayan biri asker kökenli bu conilerin sadece savaşmak için PKK/PYD saflarında yer almadığını ikrar edecektir.
Kim kimin safında ve yanında savaşırsa savaşsın değişmeyen bir tek hakikat vardır. Bu yapılanların hem dünyada hem de ahrette bir karşılığının olacağıdır..

Haber Seyret / Münir Aydın

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Muğla'da akılalmaz olay! .
Türkiye
Kayseri'deki terör saldırısı davası yarın başlıyor
Dünya
Sosyal medyada 'günaydın' yazdığı için gözaltına alındı

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu