Bu selfie, son selfie'niz olabilir!

Bu selfie, son selfie'niz olabilir!


Rusya Hükümeti, son dönemde giderek artan 'selfie kazaları' sorununun çözümü için düğmeye bastı.

Tehlikeli selfie çekimleri sebebiyle yıl başından bu yana kadar geçen sürede, yüzü aşkın ağır yaralanma vak'ası yaşandığını ve bunların içerisinde de en az on tanesinin ölümle sonuçlandığı göz önüne alırsak olayın üzerine gerçekten de ciddi bir şekilde eğilenmesinin gerekliliğini ortaya çıkıyor.

Konuya ilişkin yurt genelinde bir kampanya düzenleyen Rusya İçişleri Bakanlığı'nın ilk işi bizdeki 'kamu spotu' benzeri bilgilendirici ve bilinçlendirici reklamları yayına almak olurken diğer yandan da tehlikeli yerlerde 'selfie' almanın hayatımıza mal olabileceğini anlatan yol tabelalarının yer aldığı bir kitapçık yayımladı.

Aslında bu tabelaları sadece broşürlerde bırakmayıp, gerçek hayatta da tehlike içeren bölgelere aynı kitapçıktaki gibi tabelalar şeklinde dikseler hiç fena olmaz. Belki bu dediğimiz ilk bakışta oldukça enteresan bir önlem gibi görünebilir ama aslında uzun vadede çok daha kalıcı bir çözüm olacağından da eminiz.
Velhasıl olayın Rusya'da geçmiş olmasının hiç bir önemi yok. Çünkü ne de olsa küresel bir salgın haline gelmiş durumda selfie çekimleri. Ülkemiz için de benzer bir önlem alınsa hiç fena olmaz doğrusu...

O TABELALAR İÇİN TIKLAYINIZ!

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan: Budistler iyi diye kandırmayın
Türkiye
Elazığ'da beton mikseri kazası
Dünya
Eski Kerkük Valisi Kerim ortaya çıktı

Hava Durumu

15°
Detaylı Hava Raporu