İşe gitmemiş CHP'li belediye'den maaş almış

İşe gitmemiş CHP'li belediye'den maaş almış


Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne attığı iftiralarla gündeme gelen Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş'un işe gitmeden yıllardır CHP'li Çankaya Belediyesi'nden maaş aldığı ortaya çıktı. Karakuş'un, 30 Mart yerel seçimlerinde göreve gelen CHP'li Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'in babası Doğan Taşdelen'in başkanlığı döneminde mimar olarak işe alındığı ifade edilirken, Mimarlar Odası üyeliğine seçilmesiyle birlikte Çankaya Belediyesi'ndeki işlerini iyice aksatmaya başladığı ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde verilen iftar masasının 240 bin TL olduğu iftirasını atarak eleştiri oklarını üzerine çeken Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş'un, memur olarak görev yaptığı Çankaya Belediyesi'ndeki işine hiç gitmeden maaş aldığı kaydedildi. Karakuş'un, 30 Mart yerel seçimlerinde göreve gelen CHP'li Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'in babası Doğan Taşdelen'in başkanlığı döneminde mimar olarak işe alındığı belirtildi. Belediyeye uğramadan maaş aldığı iddia edilen Tezcan Karakuş Candan, Mimarlar Odası üyeliğine seçilmesiyle birlikte Çankaya Belediyesi'ndeki işlerini iyice aksatmaya başladığı ortaya çıktı.

Uyarılara aldırmadı

Sabah'ın haberine göre, Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık döneminde neredeyse uğramaz hale gelen Karakuş, 2013'te imardan sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Erdal Kurttaş tarafından uyarıldı. Kurttaş'ın soruşturma açılması için yazdığı şikâyet dilekçesi ise Tanık tarafından sümen altı edildi. İşe gelmediği gerekçesi ile hakkında şikâyetler bulunan Karakuş, böylelikle teftiş kuruluna havale edilmedi. Tanık'tan aldığı cesaretle işleri iyice aksatan Karakuş, kendisinden şikâyetçi olan Kurttaş'ı mahkemeye verdi. Karakuş, amirinin kendisine mesaiye devam konusunda mobbing uyguladığı iddiasıyla açtığı davayı kaybetti. Eski Çankaya Belediye Başkanı Doğan Taşdelen döneminde göreve başlayan Karakuş'un, oğul Alper Taşdelen döneminde de belediyeye uğramadığı iddia edildi.

Soru önergesi verildi

Tüm bu iddiaların ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili ve Çankaya Belediyesi Meclis Üyesi Ali İhsan Ölmez, konu ile ilgili Çankaya Belediyesi'ne soru önergesi verdi. Ölmez, 1 Temmuz tarihli soru önergesinde, Tezcan Karakuş Candan'ın 'bankamatik memur' olarak görev yapıp yapmadığını sordu. Belediyenin bu iddialara ne cevap vereceği ise merak konusu oldu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

  • atılan isci

    05 Temmuz 2015 21:47

    Cevap Ver

    Sadece bu bir tanesi ismi 7 sene çalıştım en az benim bildiğim 20 kişi war ise gelmeden maaş alan

Gündem
İspanya'dan Katalonya açıklaması: Amacımız düzeni yeniden sağlamak
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
İspanya'dan Katalonya açıklaması: Amacımız düzeni yeniden sağlamak

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu